שאמוני, צרפת

שאמוני, צרפת

אוהבים סקי? שאמוני זה האתר בשבילכם
 
אלו ימי שיא עונת הסקי ואם עדיין לא מצאתם את האתר בשבילכם, אז אנחנו מבקשים להמליץ לכם על שאמוני, Chamonix, בצרפת , אחד מאתרי הסקי היפים והאהובים בעולם. מה הפך אותו לכזה? 162 ק"מ של מסלולי סקי, בנקודות שבין 1,050 מטר ל-3,295, 5 איזורי החלקה עיקריים, כולל אחד ש 24 ק"מ שמתפתלות היישר ממורדות ההר הגבוה באירופה, האלפים. יש הטוענים שהמסלולים כאן מתאימים יתר למחליקים מקצועיים , אך גם מי שאיננו כזה יכול ליהנות מנופים מרהיבים ועיירה תוססת.

מי שסקי איננו משאת נפשו היחידה (או בכל) מוזמן לטפס על הרי הסביבה, ובראש ובראשונה על רכס המון בלאן. גובהו 4,000 מטר, ומלבד כושר טוב, רצוי להיות מוכן לעלייה תלולה, ובעיקר לקור מקפיא. אגב, ניתן גם לטפס חלק מהדרך ברכבל (עד ל-Aiguille de Midi, בגובה 3,800 מטר).

מי שמגיע לעיירה לא בעונת הסקי (למשל באביב), יכול ליהנות מנופים מהמהמים של האלפיים, כולל טרקים באזור עיירות קטנות עם אוכל מקומי נהדר (גבינות מקומיות, נקניקיים וכמובן בגטים) וכן לראות את כל עמק שאמוני המושלג. באזור נערכים טיולים בין היתר לים הקרח (מערת קרח) ולאגם אנסי.

בעיירה שמאני עצמה תוכלו למצוא יותר מ-100 מסעדות, ממסעדות תיירים ועד מסעדות יוקרה, מועדונים בסגנונות שונים, פאבים ייחודיים כולל פאב אנגלי (queen vic) וכמובן פאבים צרפתיים. מלבד זאת תוכלו למצוא בעיירה לא מעט בתי קפה וחנויות, שגם הם מתפרסות ממחירים עממיים (יחסית) למחירי יוקרה. בעיירה יש גם מועדון באולינג, קזינו וכן בית קולנוע.
איך מגיעים לשאמני? אפשרות אחת היא טיסה לז'נבה ומשם נסיעה לאיזור , אפשרות אחרת, היא דרך פריז.

חופשת סקי בצרפת

צילומים: Lite, Jonathan M

הוסף תגובה