רישיקש

רישיקש

רישיקש (Rishikesh) היא עיר קטנה הממוקמת במדינת אוטראקהאנד (Uttarakhand) שבצפון הודו  ונחשבת לעיר קדושה להינדים ולמרכז יוגה ומדיטציה המושך אליו תיירים מכל רחבי העולם.  העיר שוכנת למרגלות הרי ההימלאיה ונהר הגנגס חוצה אותה. האווירה ברישיקש היא שלווה ורוחנית מאוד, יש בה הרבה אשרמים והרבה מטיילים בוחרים לעבור  שם קורסים שונים בתחומי המדיטציה והיוגה.

המטיילים והתיירים ברישיקש מתרכזים בדרך כלל בשני איזורים –  לאקשמן ג'ולה וראם ג'ולה שאלה הם שמות הגשרים המחברים את שתי גדות נהר הגנגס. ברישיקש נערכים מידי ערב טקסים הנקראים פוג'ות. בכל ערב בזמן השקיעה מתאספים אנשים מרחבי רישיקש בגהאטות לצידי הנהר, ומתקיים טקס דתי בו מודים לאלים, ומציפים על נהר הגנגס נרות על גבי  עלים ופרחים כמנחה. בסביבות העיר תוכלו למצוא מספר אטרקציות למטיילים ביניהם שמורות טבע, כפרים ומפלי מים. לאוהבי הטרקים – יש מספר טרקים למקורות הגנגס בצפון אליהם ניתן לצאת מהעיר. בנהר הגנגס תוכלו להנות ממסלולי ראפטינג שונים.

מזג אוויר ברישיקש

התקופה הטובה ביותר לביקור בעיר רישיקש היא בין מרץ לאפריל וספטמבר לאוקטובר.

כיצד להגיע ולעזוב 

אפשר להגיע לרישיקש מדלהי באוטובוס, זו נסיעה שיוצאת בלילה ומגיעה לרישיקש לפנות בוקר. אפשר גם לקחת מדלהי רכבת מהירה שמגיעה עד העיר הארידוואר הסמוכה ומישם לקחת מונית,  ריקשה או אוטובוס מקומי לרישיקש. יש מטיילים הבוחרים לעשות את הדרך מדלהי לרישיקש במונית, זו נסיעה יחסית יקרה אבל ניתן  להתחלק עם מטיילים אחרים ולנסוע בנוחות.

הוסף תגובה