קורפו, אי ממערב ליוון שנחשב לאחד מאתרי התיירות היפים ביותר באיים היווניים מושך אליו תיירים רבים בזכות היותו שילוב מנצח של אטרקציות ימיות, אתרי נופש, ואזורי בילוי עם אתרי טבע, תרבות ומורשת יוונית קלאסית. קופרו היא תמהיל מצויין לאתר נופש לכל בני המשפחה, כל אחד ימצה בקורפו את טעמו האישי, וללא ספק ניתן לבלות כאן עד בלי די.

קורפו – מידע כללי

קורפו (Corfu) או בשמו המקומי קרקירה הוא אי יווני המשתייך לקבוצת האיים האיוניים המצוי בים היווני מול חופיה המערביים של יוון ומדינת אלבניה ומצוי בתחום שיפוטה של יוון. האי מרוחק מקו החוף בחלק הצר ביותר כ-3 קילומטרים ואילו בחלק הרחב ביותר כ-25 קילומטרים. האי קורפו מוגדר כמחוז משנה עצמאי של יוון ומהווה אחד מאזורי התיירות הפופולאריים בחלק זה של המדינה. קורפו נחשב לאחד האיים היפים ביותר ביוון ומושך אליו תיירים רבים. הבירה "קורפו" היא העיר הגדולה ביותר על פני האי ונחשבת לעיר הנמל המרכזית של האי וכ"שער הכניסה" המרכזי שלה- הן דרך הים והן דרך האוויר (שדה תעופה בינלאומי מצוי בסמוך לעיר).

אורכו המקסימאלי של קורפו (האי) הוא 60 קילומטרים ואילו רוחבו המקסימאלי (בחלקיו הרחבים ביותר) הוא כ-30 קילומטרים, מה שמשווה לאי צורה של מעין מגל המאגף מעין מפרץ קסום לאורך חופיו המזרחיים. האזור של קו החוף המערבי והצפוני תלול וסלעי מאוד מה שהפך אותו לפחות נגיש לתיירות ולנופש, לעומת זאת רצועת החוף המזרחית (הבנויה כמעין חצי עיגול) מפורצת ומלאה באתרי תיירות ונופש. החופים המזמינים של מזרח קורפו הביאו גם להתפתחות מואצת של אזורי תיירות בחלק זה, אך להאצה בהתיישבות המקומית (רוב התושבים לרבות עיר הבירה ממוקמים בצידו המזרחי של האי).

תחבורה: רשת הכבישים ברחבי האי קורפו נוחה ומרושתת בצורה טובה מאוד. ניתן לשכור רכב על האי, עם זאת אמצעי התחבורה הציבורית זולים ונוחים מאוד. חברות האוטובוסים מתחלקות לחברות המציעות תחבורה עירונית בתוך העיר "קורפו" (שהיא עיר הבירה של האי) ומחוצה לה. ניתן להבחין בין האוטובוסים השונים בשל צבעם: הכחולים מיועדים לנסיעה בתוך העיר ואילו האוטובוסים הירוקים מיועדים לנסיעה בין עירונית מחוץ לתחומי עיר הבירה.

קורפו – מה לראות ומה לעשות?

העיר קורפו (Corfu)

עיר הבירה "קורפו" המכונה גם קרקירה בשפת המקומיים היא עיר נפלאה בעלת השפעות בנייה בסגנון וונציאני, בריטי וצרפתי הודות לתקופות קדומות שהאי היה בשליטה של מדינות אירופאיות אלו שפיתחו אותו ונתנו בו אותותיהן הן בסגנון הבניה והן בתרבות האופפת את העיר. העיר העתיקה של קורפו מרשימה מאוד ופסטוראלית, יש בה אווירה נינוחה ונעימה. נעים ללכת לאיבוד בין סמטאותיה הקסומות המזמינות את התיירים לטיול נעים בהשעות בין הערביים. טיילת הספיאנדה היא ללא ספק אחת מגולות הכותרת של העיר. נעים לטייל בה לאורך כל שעות היום והיא רצופה גנים מוריקים ויפים התורמים אף הם לאווירה הנעימה ששוררת בעיר. כיאה לעיר קלאסית שהייתה תחת שלטון אירופאי בתקופות הקדומות יש בקורפו גם לא מעט כנסיות מרשימות השוות ביקור וביניהן אולי הידועה מכולן כנסיית איוס ספירידון (Agios Spyridon) הקרויה על שמו של איוס ספירידון שהיה פטרון האי ונחשב לקדוש הנוצרי המזוהה ביותר עם האי כולו. המוצג המעניין ביותר בכנסיה הוא גופתו החנוטה של ספירידון עצמו שהמקומיים מאמינים שעדיין משרה על העיר את קודשתו ואת חסותו.

גליפדה (Glyfada)

אחד מאתרי הנופש המומלצים על האי קופרו הוא אזור גליפדה. אתר הנופש ממוקם מערבית לעיר הבירה קורפו ומושך אליו תיירים רבים. המייחד את גליפדה הוא רצועת חוף מצויינת, אזור של ים נפלא שמצד אחד מכיל חוף חולי ונוח לרחצה ומצד שני תצורות נוף פראיות של סלעים המגיחים מתוך הים בסמוך לחוף. במקום התפתחו אל מעט מועדונים של ספורט ימי ולכן ניתן לעשות במקום את כל האטרקציות הימיות שרק תחלמו עליהן.

האכיליון (Achilleon)

אם אתם חובבי ארמונות וארכיטקטורה או שסתם מאסתם בחופים ואתם רוצים קצת גיוון בפיסת תרבות, אתם מוזמנים להרחיק כחצי שעה מהעיר קורפו אל האכיליון, זהו ארמון מרשים שנבנה עבור הקיסרית אליזבת' מאוסטריה. הארמון בנוי בצורה מרשימה מאוד ומוקף בגנים נפלאים המהווים את מוקד הטיול עבור רוב התיירים. לעת ערב הופך הארמון לקזינו יוקרתי בו ניתן להמר ולבלות, כך שהטיול לאכיליון הוא שילוב של תרבות ותרבות הימורים בעת ובעונה אחת.

הר פנדוקראטור (Pantokrator Mountain)

לאלו שרוצים לשלב בטיול שלהם גם קצת טרקים ולא רק "בטן גב" על החוף ההצעה הטובה ביותר על האי היא טיול באזור הר פנדוקראטור שהוא הפסגה הגבוה ביותר בקורפו. פסגתו של ההר בגובה של 906 מטרים מעל פני הים היא הנקודה הגבוהה ביותר על האי מה שמאפשר תצפית נפלאה על כל האזור. ההר ממוקם בחלקו הצפוני של האי וחולש על שטחים נרחבים. מפסגתו נתן לצפות למרחק רב ואפילו בימים טובים של ראות לראות את אזור דרום איטליה. בעונת הפריחה מתכסה ההר הפרחים בשלל מינים וצבעים והופך להיות ירוק ומוריק.

גוביה (Gouvia)

אם הגעתם לקורפו דרך הים, כנראה שתחנתכם הראשונה תהיה באזור גוביה. האזור שבעבר היה נמל וונציאני טיפוסי היום הפך לאתר נופש מרכזי מצפון לעיר הבירה קורפו. בגוביה מרינה גדולה ומפוארת המושכת אליה תיירים רבים המגיעים בקרוזים וביאכטות ממדינות אירופה השונות. גוביה מאופיינת בחוף ים נפלא, אטרקציות של תיירות ימית, בתי קפה, מועדוני לילה, מסעדות וכמובן טברנות כמיטב המסורת היוונית.

צילום: Marc Ryckaert

אגם קוריסון (Korission)

עוד הצעה לחובבי הטבע הוא ללא ספק אזור אגם קוריסון שהוא אזור נפלא על פני האי. האגם נחשב למקווה המים הגדול ביותר על פני וממוקם בדרומו. הוא מושך אליו חובבי טבע רבים הנהנים מן המראות הירוקים של הצמחייה הנפלאה ומן המינים הרבים של עופות המים המקננים באזור זה. מומלץ לבקר באזור האדם בעיקר בעונת האביב, אז הפריחה צובעת את המקום בשלל צבעים וכל האזור נראה כאילו התכסה באווירה של חג.

צילום: Andriana Karbouni

הוסף תגובה

Booking.com