קוסטה ריקה

קוסטה ריקה

קוסטה ריקה היא ללא ספק אחת הארצות המועדפות על המטייל הישראלי באזור דרום אמריקה.  לאורך שנים הצליחה קוסטה-ריקה למצב את עצמה כאחת האתרים התיירותיים היפים והמרשימים  במרכז אמריקה וזאת הודות לטבע המתפרץ בה מכל פינה היותה מדינה רגועה יחסית מבחינה  ביטחונית המסבירה פניה לתייר ובעיקר בעלת נופים מרהיבים וגם חופים מרהיבים שמתאימים  כמו מיטת שיזוף וקרם שיזוף לישראלי המצוי. קוסטה ריקה המתקדמת והמובילה מבין מדינות  מרכז אמריקה השכילה כבר לפני שנים להכריז על אזורים נרחבים ממנה כשמורות טבע ובכך  הגנו על היערות והג'ונגלים המרשימים בשטחה ולהציל עשרות מינים נדירים של בעלי חיים מסכנת הכחדה.

קוסטה ריקה- כרטיס ביקור
שם מלא: רפובליקת קוסטה ריקה
עיר בירה: סן חוסה
משטר: רפובליקה דמוקרטית
אוכלוסיה: 4,016,173 נפש
שפות: ספרדית ואנגלית
דת: 85% קתולים
מטבע: קולון
מזג אוויר: קוסטה ריקה הממוקמת סמוך לקו המשווה היא בעלת אקלים טרופי קלאסי חם ולח מאוד. העונה היבשה בקוסטה ריקה הין בין דצמבר לאפריל.

קוסטה ריקה- קצת היסטוריה
קוסטה ריקה זכתה לאורך השנים לתואר "הדמוקרטיה הכי יציבה" באזור אמריקה הלטינית.  בעוד שכונותיה גואטמאלה, ניקרגואה ואחרות נלחמות לאורך השנים על עצמאותן וליישוב הסכסוכים הפנימיים ביניהן הצליחה קוסטה ריקה להיות אחת המדינות השקטות והנינוחות באמריקה הלטינית.
 

תחילת ההיסטוריה הכתובה של קוסטה ריקה היא רק בימי קולומבוס שהיה לראשון שהגיע  אליה ואף העניק לה את השם "קוסטה ריקה" בתרגום לעברית: "החוף העשיר" וזאת עקב  הזהב הרב שראה קולומבוס בעדיים אותם ענדו נשות המקום. קולומבוס היה משוכנע שבמקום  ימצא זהב רב אך לא כך היה. קוסטה ריקה לא הייתה על מפת הקולוניאליזם בצורה משמעותית  עד שהחלו לגדל בה קפה שהיה לגידול הפופולארי מאוד ע"י האירופאים שהגיעו אליה והביאו  אליה מהגרים רבים וטיפחו את קשרי המסחר עם אירופה.
 

בשנת 182 קיבלה קוסטה ריקה את עצמאותה מספרד באותו יום בו שוחררו כל מדינות  אמריקה הלטינית אך קוסטה ריקה החלה כבר משחר עצמאותה לייצר משטר דמוקרטי  רפובליקני יציב שהגיע לשיאו בשנת 1949 שנה בה העניקה קוסטה ריקה שוויון זכויות מלא  לנשים ולשחורים ואף פירקה את צבאה והפכה למדינה היחידה בעולם ללא צבא.

קוסטה ריקה- גיאוגרפיה החי והצומח
קוסטה ריקה שוכנת במרכז אמריקה גובלת בניקרגואה בצפון ובפנמה במזרח. הטופוגרפיה  שבה נחלת בין שני רכסים געשיים ושפלות למרגלותיהם המגיעים עד החופים של האוקיאנוס  השקט במערב והים הקריבי במזרח. קוסטה ריקה כמדינה מתקדמת ומתוקנת הכריזה כבר  לפני שנים על שטחים נרחבים בשטחה כאזורים שמורים ומגונים ובכך הגנו על היערות הטרופיים  הנפלאים שבה והצילו אוכלוסייה שלמה של בעלי חיים שהיו על סף סכנת הכדה ונחשבים לנדירים  מאוד בעולם ובמדינות השכנות שלא עשו כן. בקוסטה ריקה ניתן למצוא מאות זנים נדירים של  עופות וציפורים טרופיות מרהיבות שגדלות באופן טבעי ביערות העבותים שלה ואף סוגים נדירים  של בעלי חיים וחיות ג'ונגלים כמו זנים נדירים של קופים ויגוארים.

קוסטה ריקה- מה לראות ומה לעשות?
קוסטה ריקה שכאמור הכריזה על שטחים נרחבים בה כפארקים לאומיים היא גן עדן למטיילים, היא משופעת שמורות טבע מרהיבות אשר מלאות במסלולי הליכה ייחודיים בהם ניתן לחוות את החי והצומח במלוא עוצמתו. תוכלו לצאת לטרקים בני מספר ימים ביערות ולחזות היופי של הטבע המתפרץ ושל בעלי החיים הנדירים החיים בחופשיות בין עצי היער.
 

טיולים נוספים שהם אטרקציה נהדרת למטיילים הם הטראקים באזורים הגעשיים של קוסטה ריקה. אזורים אלה המאופיינים ברמות ורכסי ערים געשיים יצרו לועות הר געש שחלקם פעילים עד היום כמו גם אגמים ומעיינות חמים אשר פעילות געשית רוחשת ולוחשת תחתיהם מה שיוצר תבניות טופוגרפיות ייחודיות ונופים עוצרי נשימה.
 

על נהרותיה של קוסטה ריקה קיימות אטרקציות רבות של שייט קיאקים וראפטינג סוער בו מטיילים רבים מאתגרים עצמם בפעילות זו. החוויה של ראפטינג סוער בנהרות על רקע הנוף הפראי של יערות העד העצומים של קוסטה ריקה הופך את החוויה לעוצמתית ומרהיבה שבעתיים.
 

למי שמאס בטבע של קוסטה ריקה יוכל לצאת ל"הפסקת טבע" וליהנות מטבע מסוג אחר- תיירותי ונינוח הרבה יותר. על חופיה המערביים של קוסטה ריקה לשפת האוקיאנוס השקט תוכלו ליהנות מתנאי גלישה מצוינים יש האומרים הטובים בחופי מרכז אמריקה. מועדוני גלישה ישמחו להציע לכם ציוד גלישה וכמובן מספר שיעורים בסיים על מנת שתוכלו גם אתם לתפוס גלים מבלי לעשות בושות לעיני התיירות המשתאות מכל העולם ששוכבות על שפת החופים ותופסות שמש.
 

חופיה הקריביים של קסטה ריקה אף הם מרהיבים ביופיים שוניות אלמוגים הפרוסות בחופים אך הן מהוות אטרקציה תיירותית מרהיבה עבור חובבי הצלילה במים רדודים ואפילו צלילת חובבים בשנורקלים יכולה להפוך להיות חוויה מיוחדת במינה.

קוסטה ריקה- דברים שחשוב לדעת וכדאי לזכור!
וויזה ואשרות כניסה- התייר הישראלי אינו זקוק לוויזה לשהות של עד שלושה חודשים במדינה.
מחלות ובריאות– מלריה, קדחת דנגי כולרה וצהבת זיהומית. יש להיוועץ במרפאות המטיילים ברחבי הארץ טרם יציאתם לטיול ולהצטייד בתרופות ובחיסונים מתאימים.
חשמל- 110 וולט.
שעון- השעון המקומי של קוסטה ריקה מאחר את שעון ישראל ב- 8 שעות בדיוק.
מטבע- קולון.
עלות המחייה– בהשוואה לשכנותיה במרכז אמריקה תחשב קוסטה ריקה עבור התייר ל"ארץ יקרה" אך לפני שתקפצו למסקנות כאלה השוו את המחירים לישראל ותגלו שרמת המחירים בה אינה גבוה כמו שחשבתם.

הוסף תגובה