קוזומל, מקסיקו – Cozumel

קוזומל, מקסיקו – Cozumel

האי קוזומל הוא האי הגדול ביותר במקסיקו הממוקם אל מול חופי פלאיה דל כרמן במדינת יוקטן בחוף הדרום מזרחי של מקסיקו ומהווה כבר עשרות שנים יעד תיירותי מועדף עבור חובבי הצלילה וגם סתם חובבי הבילויים והנהנתנות האמריקאים.

האי קוזומל ידוע באתרי הצלילה ושוניות האלמוגים היפות הפזורות סביבו מה שהפכו אותו במרוצת השנים (כבר מאז שנות השישים) לאתר צלילה מועדף ויוקרתי עבור חובבי הצלילה. שטחים רבים מתוך האי נחשבים לשמורות טבע ולאתרי צלילה מוגנים אליהם נוהרים אלפי צוללנים מכל העולם לחזות ביופי הטבע התת-ימי. אומנם בצלילה מקצועית אפשר לראות וליהנות הרבה יותר מיופי השוניות, אך גם חובבנים יכולים ליהנות מצלילות שנורקל נפלאות באתרי ה"שנירקול" הפזורים ברחבי האי לטובת כל אותם חובבים ש"לא הביאו בלוני חמצן מהבית…".

העיירה הממוקמת על האי נקראת "סן מיגל דה קוזומל" והיא עיירה קטנה ותיירותית מאוד. יש כאן לא מעט מלונות והוסטלים (יחסית לגודלה של העיירה והאי כולו) ויש כאן פעילות תיירותית ענפה ולא כל כך נעימה של רוכלים מציקים. מטיילים רבים יגידו כי קוזומל תיירותית להחריד ועל כן רבים לא נשארים על האי זמן רב ומותירים את הבילויים בו לאותם המוני נופשים אמריקאים.

הפעילות המרכזית על האי קוזומל היא כאמור צלילה, אך לא מעט מטיילים "הרפתקנים" יותר שוכרים קטנועים ו"עגלות גולף" זעירות ונוסעים לטיול יומי סביב האי אל האזורים הנידחים יותר של האי ואל מרכז החיים של התושבים הרחק מאותם מרכזי תיירות עמוסי רוכלים מציקים ותיירים נהנתנים.

חופי האי המערביים צופים אל קו החוף של מקסיקו ואל העיירה פלאיה דל-כרמן המצויה בדיוק מולו ומהווה את נקודת המוצא על מנת להגיע לאי במעבורת, דבר שתרם רבות להתפתחותה ולהפיכה ליעד תיירותי מרכזי בפני עצמה. מרבית המטיילים מעדיפים לבלות יום בקוזומל ולחזור ללון בפלאיה דל כרמן שם עלויות המחייה זולות הרבה יותר ואופציות הבילויים החביבות על "המטייל הממוצע" מגוונות יותר בשעות הערב.

תחבורה– הדרך הטובה ביותר לתחבורה על האי עצמו היא באמצעות מוניות או באמצעות שכירת קטנועים (לא באמת צריך רישיון לקטנוע- אבל האחריות עליכם…) הדרך הטובה ביותר להגיע אל האי היא באמצעות סירות ומעבורות קטנות היוצאות מפלאיה דל כרמן לאורך רוב שעות היום. הנסיעה אורכת כחצי שעה בממוצע. רבים לוקחים מעבורת מוקדמת בשעות הבוקר וחוזרים עם אחת המעבורות המאוחרות בערב ומבלים יום שלם על האי ובסופו חוזרים להוסטל בפלאיה דל כרמן. במקום יש גם שדה תעופה בינלאומי בו נוחתות טיסות מקומיות ממקיסקו סיטי וקנקון, אך גם טיסות מיעדים שונים בארה"ב המביאים את אותם מאות תיירים אמריקאים שהפכו את המקום ליעד בילוי מועדף.

הוסף תגובה