צ'ינאטאון, בנגקוק

צ'ינאטאון, בנגקוק

אף עיר שמכבדת את עצמה לא יכולה להיות שלמה ללא רובע מיוחד של תושביה הסינים או בקיצור "רובע צ'ינאטאון" (Chinatown). גם ערים מערביות מכבדות את עצמן ברובע סיני מסורתי, אך ככל שנעים יותר לכיוון מדינות המזרח רובע הצ'ינאטאון הופך להיות חלק חשוב יותר ומאפיין יותר את העיר.

הרובע הסיני של בנגקוק הוא ללא ספק אחד האזורים היפים והשוקקים ביותר בעיר שאף תייר לא ירצה לוותר ולפסוח עליהם. למעשה הורעב ממוקם סביב רחוב יאוואראט (Yawarat) שמהווה את הרחוב המרכזי אשר יתר הרחובות המשתייכים לאזור הצ'אינטאון מתפצלים ממנו. רחוב היאוואראט הוא לב ליבו של האזור והוא גם מכיל את השווקים המרכזיים שבו, החנויות המרכזיות ולמעשה כל מה שיש לאזור זה להציע.

הרובע הסיני של בנגקוק מכיל את המוני תושביה הסינים המקיימים כאן אורח חיים סיני לכל דבר. הביקור באזור זה משול לטיול מקביל בבייג'ינג, הבירה הסינית, או לעיר סינית מקבילה אחרת. ניתן למצוא כאן את כל המאפיינים של עיר סינית: שוק סיני מסורתי שניתן לקנות בו לאכול הכול! (ג'וקים, עקרבים, נחשים, סוסוני ים ושאר "חטיפים") כמובן שיש גם אזורים של מסעדות סיניות יותר ממוסדות המציעות עוף מוקפץ עם נודלס או עם אורז סיני מסורתי.
בשוק המרכזי של צ'ינאטאון בנגקוק ניתן למצוא פיסות אומנות סיניות מקוריות, בדים מגוונים, מלאכות יד סיניות כמו גילופים מעץ, ציורים מסורתיים תכשיטים ועוד.

המדרחוב המרכזי של צ'אינטאון– הסאמפנג ליין (Sampeng lane) גם הוא מומלץ מאוד עבור תיירים. החנויות נפתחות בו בשעות הבוקר והוא נותר פעיל עד שעות הלילה המאוחרות. הוא חוצה את כל הרובע ומהווה למעשה זיקוק של כל מה שניתן לראות ולעשות כאן בטיול אחד על מדרחוב אחד. חווית הטיול במדרחוב שונה בשעות הבוקר ובשעות הערב ולכן מומלץ להגיע אל האזור ו"לטעום" את מראות היום (שהם בעיקר מראות של שוק סוחרים) ואת מראות הלילה אז נצבע הרובע באורות נוצצים ובוהקים וגם המסעדות ואזורי הבילוי מתעוררים לחיים.

 

הוסף תגובה