פנמה סיטי

פנמה סיטי

פנמה סיטי היא בירתה שוקקת החיים והנהדרת של פנמה הדרומית מבין מדינות דרום אמריקה. לא סתם היא זכתה לכינוי בירת חיי הלילה של מרכז אמריקה- היא אכן כזאת: מועדונים, מסעדות, פאבים ומוסיקה טובה הופכים את פנמה סיטי לאחד ממרכזי התרבות והבילויים האטרקטיביים ביותר ביבשת.

בפנמה סיטי תוכלו לחזות בישן משתלב עם החדש וצורות חיים מודרניות של גורדי שחקים ומרכזי קניות עמוסים מתקיימים בכפיפה אחת עם צורות חיים קולוניאליסטיות מסורתיות שנותרו עוד מימים עברו לפני שהקדמה והאמריקניזציה השפיעה על פנמה כולה ועל בירתה בראש במלוא עוצמתה.

פנמה סיטי ממוקמת על תעלת פנמה המפורסמת המקשרת בין האוקיינוס האטלנטי לבין האוקיינוס השקט והייתה לאחד המיזמים ההנדסיים החשובים והמרשימים ביותר של המאה העשרים. ניתן לחזות באחד מפלאי הבנייה המודרנית מעיר הבירה הבנויה לאורך כל אורך התעלה (80 ק"מ!). התעלה שכרייתה נמשכה שנים רבות היא כיום אחד מעורקי התחבורה הימיים החשובים ביותר בעולם ועשרות סירות וכלי שיט עוברים בה לאורך כל שעות היממה מה שהופך את פנמה סיטי לאחת מערי הנמל החשובות והמרכזיות ביבשת אמריקה התיכונה.

שכונת סן פליפה (San Felipe) היא אחת השכונות היפות בפנמה סיטי היושבת על גדות התעלה המפורסמת. סאן פליפה ייחודית ביופייה דווקא בשל היותה עתיקה יותר ובנויה בסגנון הקולוניאליסטי שבעבר רווח בכל רחבי המדינה. רחובותיה הצרים, הבתים הצבעוניים נמוכי הקומות, הסמטאות הפתלתלות יוצרות תמונה ציורית של ארכיטקטורה מקומית נפלאה אשר מהווה אתר נפלא עבור תיירים המרבים לשוטט ברחובות ולהתרשם מהאווירה הייחודית במקום.

הניגוד המושלם לשכונת סן פליפה העתיקה הוא רובע הבנקים היוקרתי, החדיש והנוצץ באזור ויה אספניה (Via España). אזור הבנקים הוא מרכז פיננסי מהחשובים בפנמה והוא בנוי בסגנון מודרני מערבי לכל דבר. יש כאן גורדי שחקים, אוטוסטראדות ומחלפים, מרכזי בילוי, מרכזי קניות, מסעדות ומרכזי תרבות שלא היו מביישים אף עיר מרכזית בארה"ב אליה שואפת פנמה להדמות לאורך עשרות שנים.

הפארק העירוני של פנמה סיטי (Parque Natural Metropolitano) הוא ללא ספק אחת ה"ריאות הירוקות" היפות והחשובות בעיר ומשתרע על שטח של מעל 2600 דונם! הפארק אומנם ממוקם בפרברי הבירה אך מומלץ להרחיק בנסיעה עד אליו. המקום הוא אטרקציית טבע נפלא בלב האזור האורבני. יש כאן לא מעט מרכזי מחקר ובעלי חיים (קופים, דביבונים, ציפורים וחיות רבות אחרות) המשוטטים להנאתם באופן חופשי בין צמרות העצים.

חיי הלילה של פנמה סיטי שוקקים ומלאי חיים ופעילות. השפעותיה של ארה"ב ניכרות על פנמה סיטי היטב בכל התחום של תרבות הפנאי והבילויים. יש כאן מועדונים מעולים המרוכזים באזור ויה אספניה החדיש כמו גם פאבים, מסעדות ובתי קפה נהדרים המרוכזים באזור "מארבלה" ורחוב "אורגוואי". קחו בחשבון שהמועדונים כאן הם בנוסח תרבות המערב ויש להתלבש יפה (מומלץ שלא לבוא עם מכנסיים קצרות וכפכפים כמו שהתרגלתם מכל שאר המועדונים במרכז אמריקה- כאן יש סלקציה קפדנית בכניסה).

תחבורה– פנמה סיטי כיאה לבירה היא מרכז תחבורתי חשוב של פנמה בפרט ושל יבשת אמריקה כולה. יש בה שדה תעופה לטיסות בינלאומיות ושדה תעופה לטיסות מקומיות ממנו ניתן להגיע ליעדים נרחבים במדינה כולה. פנמה משמשת עבור מרבית המטיילים "גשר" בין יבשת דרום אמריקה אל יבשת מרכז אמריקה וכמקפצה למדינות הצפוניות יותר ועל מרבית המטיילים משתמשים בשירותי הטיסה של פנמה שהם מהטובים והמתקדמים ביבשת.

הוסף תגובה