סנטה קרוז, בוליביה (Santa Cruz de la Sierra)

סנטה קרוז, בוליביה (Santa Cruz de la Sierra)

סנטה קרוז או בשמה הארוך יותר- "סנטה קרוז דה לה סיירה" היא אחת הערים היפות והמתקדמות ביותר בבוליביה. אם לומר את האמת מדובר בעיר שהיא ממש לא עיר בוליביאנית טיפוסית ועדיין היא מצויה בלב בוליביה ומהווה אתנחתא מצוינת עבור מי שהתגעגע לקצת ציביליזציה, קדמה ומערביות בלב כל האזורים המתפתחים והמסורתיים של בוליביה ושכנותיה.

סנטה קרוז היא כל מה שרציתם וחלמתם בזמן שישנתם בהוסטל מתפרק על מזרון מעופש וקיוויתם לקצת מים זורמים. העיר הזו היא למעשה חלום שמתגשם עבור מי שזקוק לפסק זמן מבוליביה ורוצה קצת ליהנות מדיסקוטקים, פאבים, מכוניות נוצצות, מרכזי בילוי, מסעדות טובות והמון כיף ותרבות פנאי בילוי וחיי לילה שוקקים.

העיר שבנויה כטבעת סובבת כיכר מרכזית במספר כבישים טבעתיים המקיפים אותה ומחלקים את העיר למעין "טבעות" שככל שמתרחקות מהמרכז כך העניין בהן יורד התחבורה יותר דלילה, ומכאן גם יותר יקרה. העיר מכילה לא מעט מועדוני לילה מעולים המתעוררים לחיים עם רדת החשיכה. מסעדות מצוינות מבשלות אוכל מסורתי לצד אוכל מערבי וניתן ליהנות פה מארוחות טובות במחירים לא רעים בכלל… (אומנם אוכלים טוב אך עדיין משלמים בבוליביאן…)

עוד אטרקציות מערביות אותן ניתן למצוא בעיר הן בית קולנוע עם סרטים מערביים (מדובבים לספרדית) אבל עם כתוביות באנגלית! פארק מים מגניב עם בריכות גלים, מגלשות מים, מגרשי קארטינג, גן חיות פארקי טבע שונים אשר הגדול והמפורסם בהם הוא פארק הפרפרים הגדול (Biocentro Guembe Mariposario) שנחשב לאחד מפארקי הפרפרים הגדולים והיפים בעולם כולו.

לא מעט שווקים מצויים בסנטה קרוז והיא מקום מצוין לביצוע "שופינג" נוסח דרום אמריקה. במקום יש לא מעט "מציאות" אך לא תמיד מטיילים אוהבים לקנות במקום שכן לאחר מכן עליהם לשאת את "משא הקניות" שהוא תוצאה של "מסע הקניות" על גבם האומלל בטראקים הבאים…

התחבורה מסנטה קרוז ואליה היא נוחה מאוד מאחר והעיר מהווה תחנת מעבר מאוד מרכזית בבוליביה. אוטובוסים רבים מגיעים אליה ויוצאים ממנה לאתרים מרכזיים במדינה ואף מחוצה לה (בעיקר לאזור הגבול הברזילאי) ועל כן מטיילים רבים מגיעים אליה בדרכם אל הטרק או היעד הבא ובוחרים להתאוורר בה למספר ימים. מספר קילומטרים ממרכז העיר מצוי גם שדה התעופה הבינלאומי של סנטה קרוז למטיילים האמידים יותר מביניכם.

הוסף תגובה