סן סלבדור

סן סלבדור

סן סלבדור היא עיר הבירה והעיר הגדולה ביותר במדינת אל סלבדור והשנייה בגודלה בכל מרכז אמריקה.העיר ממוקמת למרגלות הר הגעש סן סלבדור בגובה של כ- 700 מטרים מעל פני הים.

סן סלבדור הוקמה בשנת 1546 וניתן לראות בה שילוב נאה של מבנים ישנים – קולוניאליים לצד בניה חדישה ומודרנית אך למרות זאת לא נמצאים בה מבנים עתיקים רבים בעקבות מספר רעידות אדמה ושיטפונות שפקדואת העיר והחריבו את מבניה במהלך השנים. זו עיר עמוסה מאוד הכוללת שכונות עוני רבות, אחוז אבטלה גבוה ואלפירוכלים, אך לצד זה תוכלו למצוא בה גם מרכזי קניות מודרניים ופארקים גדולים ומטופחים.

מוקדי העיניין העיקריים בעיר הם כיכר פלאסה באריוס, קתדרלה מטרו פוליטנה, הארמון הלאומי, תיאטרון נאסיונל – שהוא התיאטרון הלאומי והמפואר של אל סלבדור. בנוסף תוכלו למצוא בעיר שני שווקים עיקריים –שוק מרקאדו אקס קוארטל המציע בעיקר עבודות יד, בדים וכלי קרמיקה, ושוק מרקאדו סנטרל שזהו שוק שבעיקרו מציע מוצרי מזון ומצרכים. בעיר קיים מוזיאון לאומי על שם דיוויד ח גוסמן המציג את מיטב התגליות והממצאים הארכיאולוגיים של אל סלבדור.

אחת האטרקציות המעניינות בעיר הוא הגן הבוטאני – ג'רדין בוטאניקו לה לאגונה הממוקם בקרקעית הלוע של הר הגעש סן סלבדור. קניון מטרוסנטרו (Metro Centro) נחשב לאחד הקניונים הגדולים במרכז אמריקה – וניתן למצוא בו חנויות עם כל המותגים המוכרים, מסעדות, בתי קולנוע וכל מה שקניון מודרני יכול להציע.

סן סלבדור לא כוללת איזור לינה ידוע לתיירים ובתי מלון פזורים בכל רחבי העיר, מומלץ להתאחסן באזור כיכר פלאסה באריוס במרכז העיר. לסן סלבדור יש תדמית של עיר מסוכנת ולא נעימה ואכן באזורים מסויימים בעיר – בעיקר באזורי שכונות העוני לא מומלץ להתסתובב אך אם תקפידו להשאר בתחומי מרכז העיר תראו שהיא אינה שונה מעיר בירה טיפוסית במרכז אמריקה.

הוסף תגובה