סיאם ריפ, קמבודיה- Siem Reap

סיאם ריפ, קמבודיה- Siem Reap

סיאם ריפ, היא אותן סיפורי הצלחה של עיירות קטנות אשר חבות את כל הצלחתן הכלכלית, שגשוגן וצמיחתן המואצת בעשורים האחרונים לאתר תיירות אטרקטיבי המצוי למזלן בקרבתן. כזו היא סיאם ריפ, אשר נחשבת לאזור היישוב הקרוב ביותר (מרחק של 10 ק"מ) למתחם מקדשי האנגקור המרשימים הנחשבים לאחד המקומות המתוירים ביותר בקמבודיה ולאחד משיאי הארכיטקטורה של העולם העתיק.

בעבר הייתה סיאם ריפ (אשר פירוש שמה בעברית "ניצחון עם סיאם") לא יותר מעיירה מנומנמת וענייה. עם חשיפתם של מקדשי האנגקור ולאחר שהשקט שב לקמבודיה ותיירים יכלו להתחיל להגיע בהמוניהם לפקוד את האזור הנפלא הזה החלה גם סיאם ריפ לגדול בהתאם וליהנות מכספים רבים שנשפכו בהשקעות חסרות תקדים בבניה, הקמת שירותים תיירותיים ובתי מלון שנועדו לאכלס את ההמונים הפוקדים את המקום מידי יום.

בעבר היו בסיאם ריפ לא יותר מ- 3 או 4 גסטהאוסים מנומנמים ואולי כמה מסעדות מקומיות. היום ניתן למנות קרוב ל-80 מקומות לינה, בתי מלון מפוארים, מסעדות, מרכזי בילוי ומקומות שהייה ברמות פאר ואיכות שונות עבור כל התיירים הפוקדים את מקדשי האנגקור.

אין מה לחפש בסיאם ריפ חוץ מאת סוכנות המטיילים הטובה ביותר שתוכל להוציא אתכם למחרת עם אור ראשון לסיור מודרך בקומפלקס המקדשים של אנגקור שלרוב נפתח בצפייה בזריחה ממרומו של האנגקור וואט הגדול והיפה במקדשים הללו.

הגעה– אל סיאם ריפ ניתן להגיע באוטובוסים ממגוון יעדים ברחבי קמבודיה. היעדים המרכזיים מהם מגיעים אוטובוסים לסיאם ריפ היא העיר פנום פן (עלות נסיעה של כ- 6 דולרים) ואפילו אוטובוסים ישירים מבנגקוק בירת תאילנד השכנה.

עם הגיעכם לסיאם ריפ יקפצו עליכם המקומיים אשר רוב פרנסתם היא מפסטיבל מקדשי האנגקור, לכן אל דאגה תוכלו למצוא מלון ונהג שישמחו להלין אתכם ולהוציא אתכם למחרת היום לסיור במקדשים. ניתן אפילו למצוא נהג שיוביל אתכם בחינם לחיפוש מלון תמורת קביעה שלמחרת בבוקר יבוא ויאסוף אתכם לסיור במקדשים.

רוב ההצעות של סוכנויות המטיילים הן דומות, הסיורים במקדשים הם פחות או יותר באותה מתכונת ועל כן פשוט וודאו שאתם בוחרים בסוכנות שנראית לכם רצינית (ולא שרלטן ברחוב שספק אם יגיע למחרת היום במועד בו קבעתם).

אם נותר לכם עוד קצת זמן –

וכבר מציתם לחלוטין את כל מקדשי אנגקור נסו ליהנות גם מהוואי סיאם ריפ. יש כאן שוק ססגוני נחמד, עיר שוקקת ומלאת חיים שהתעוררה כאמור לפני זמן לא רב לשחר של יום חדש, להשקעות אדירות מטעם גורמים אסיאתים ומשקיעים מערביים פרטיים אשר מפתחים את המחקר ההיסטורי ואת התיירות במקום. יש כאן לא מעט אתרי בילוי, מסעדות טובות ומעדונים בעיקר באזור המתחם של בתי המלון.

הוסף תגובה