מיאמי – Miami

מיאמי – Miami

עד לפני קצת יותר ממאה שנה הייתה מיאמי נטושה כמעט לגמרי. מספר מועט של משוגעים הגיעו אליה וחיו בה בבידוד כמעט מוחלט- הרכבת לא הגיע אליהם ואנשים העדיפו להשתקע בצפון המדינה. חורף קשה אחד בצפון פלורידה שינה את המפה לחלוטין והפך את מיאמי בה השמש זורחת בכל ימות השנה לגן עדן ולעיר השלישית בכמות התיירים בארה"ב.

מיאמי חוגגת לאורך כל השנה. עמוסה בתיירים מחד ובקבוצות אתניות רבות שהגיעו מקובה ומשאר מדינות אמריקה הלטינית מאידך. קבוצות אלה משוות לה אווירה קובנית-לטינית קסומה, עם מקצבים מארצות ותרבויות רחוקות וחגיגית, קרנבל לאורך כל ימות השנה.

מיאמי ביץ' הסמוכה, מלאה בחופים מרהיבים של חול לבן שלא משאירים את מיליוני התיירים מארה"ב ומכל העולם אדישים- הנופשים במיאמי יודעים לבלות ולעשות חיים- ומיאמי מבחינתה מספקת את הקרקע האולטימטיבית לחופשה המושלמת.

מיאמי- כרטיס ביקור

שם: מיאמי
מדינה: פלורידה
מיקום: החוף המזרחי של ארה"ב
אוכלוסייה: 409,700 נפש (במטרופולין- 5,413,000 נפש)
שעון: שעון מיאמי מאחר בשש שעות אחר שעון ישראל.
אקלים: העונה הטובה ביותר להגיע לביקור במיאמי היא בין החודשים דצמבר-מאי. בחודשים אלה כמות המשקעים היא הנמוכה ביותר והטמפרטורות נוחות מאוד לנופשים שנהנים למצוא במיאמי מפלט מהקור האוחז בארה"ב בחודשי החורף.

מיאמי- קצת היסטוריה

עד המאה ה-19 היה אזור מיאמי נטוש מאדם. רוב המתיישבים במדינת פלורידה לא הדרימו עד לאזורים אלה ודווקא במקרה של מיאמי ניתן לומר ש"מעז יצא מתוק". האגדה על הקמתה של מיאמי עוסקת בחורף אחד בו אחז גל קור קיצוני במדינת פלורידה שהחריב את כל גידולי האדמה והפרדסים והבריח את התיירות מפלורידה כמעט כליל ואילו במיאמי האביב נשאר- הגנים המשיכו לגדול והפרחים המשיכו ללבלב. עד אותם ימים אפילו מסילת הרכבת לא הגיעה עד מיאמי אך כשראו עשירי פלורידה כי מיאמי נותרה גן עדן משגשג וצומח על אף תנאי החורף הקשים של צפון המדינה זיהו את הפוטנציאל הטמון באזור שטוף השמש הנפלא הזה בעל האקלים הטרופי והחלו לפתחו ולהופכו לגן העדן שהוא בימים אלה.

השגשוג של מיאמי החל כבר שנות החמישים, היא נודעה בחופיה היפים והאקלים הנוח בה ומשכה תיירים ואזרחים רבים שהקימו בה את ביתם. בשל מיקומה של מיאמי על המפרץ הקרוב יחסית (בקו אווירי) לקובה הייתה מיאמי מקום מפלט עבור פליטים קובנים רבים שנמלטו אליה דרך האוויר או הים, בקבוצות גדולות, בדרך להגשים את החלום האמריקאי שלהם ובכך הפכה מיאמי לעיר מהגרים המאופיינת בתרבות של העמים הקריביים של מרכז אמריקה.

אך לא רק "נחת" ידעה מיאמי ממקומה הקריבי, אחת לכמה שנים הכה בה הוריקן אימתני שהחריב בה את כל המבנים והסב נזק עצום לתיירות. אסונות הטבע לא פסחו על מיאמי לאורך המאה העשרים אך היא הצליחה לשקם עצמה בכל פעם מחדש.

בעשורים האחרונים מתגה עצמה מיאמי בתור בירת אופנה ותיירות, צולמו בה קטלוגי אופנה נוצצים על רקע נופיה הקסומים, קולנוענים רבים השתמשו בנופיה כרקע לסרטיהם ולסדרות טלוויזיה, דבר שמיתג את מיאמי כגן עדן עלי אדמות והפך אותה לאחת הערים התיירותיות ביותר בארה"ב.

מיאמי- התמצאות

מיאמי צברה לעצמה פופולאריות רבה בעשורים האחרונים כיעד תיירותי מועדף והאמת שזה לרוב בזכות המטרופולין הנמצא סביבה ומיאמי ביץ' שהיא עיר מוניציפאלית נפרדת מהעיר מיאמי עצמה. מיאמי הממוקמת בדרום מזרח מדינת פלורידה נושקת למפרץ יפיפייה בעל חופים מרהיבים באווירה ואקלים טרופי.

מיאמי אינה גדולה וההתמצאות בה אינה מסובכת. שימו לב שרחובות העיר ממוספרים ומחולקים ל"צפון ודרום" ובכל חצי הרחובות ממסופרים מההתחלה (ועל כן וודאו אם אתם באזור הצפוני או הדרומי של העיר).

מיאמי- לינה

כמו בכל אתר נופש באזור החופים של מיאמי ובפרט במיאמי ביץ' ניתן למצוא מלונות פאר במחירים יקרים מאוד המציעים פינוקים ברמה של 5 כוכבים ואף יותר… אבל למי שרוצה ללון בעיר בעלות נמוכה יותר מוטב לו שיתרחק במעט מקו החוף ומרצועת המלונות המפוארים וימצא לו במרכז העיר מיאמי מלון צנוע יותר ממנו ייקח אוטובוס או מונית אל החופים.
מיאמי- מה לראות ומה לעשות?

מיאמי נודעה בכל העולם בזכות חופיה היפים והאקלים הנוח שבה. מכאן שרוב האטרקציות במיאמי סובבות סביב הים, השמש ואווירת הנופש הכיפית. לאורך רצועת החוף במיאמי ביץ' פרוסים חופים נפלאים עם חול לבן, עצי קוקוס ואווירה טרופית וקריבית לחלוטין.

פאבים ומועדונים רבים נמצאים לאורך הטיילת המתעוררת לחיים עם רדת החשיכה. המסיבות במיאמי כיאה לאתרי נופש מהמובילים בעולם לא עוצרות לעולם ואווירת החופשה נשמרת לאורך כל השבוע ומתעצמת בסופי שבוע ובחופשות החגים אז תיירות החוץ מקבלת דחיפה משמעותית עם גל תיירות פנים גדול.

כמויות המהגרים הרבות במיאמי עושות אותה לאטרקציה לאורך כל ימות השנה. יש בה פסטיבלים רבים של בני התרבויות שהיגרו אליה ביניהם ההיספאנים והקובנים שמרבים לחגוג ולקיים קרנבלים, מצעדים ופסטיבלים כפי שנהוג לחגוג באמריקה הלטינית. תלבושות ססגוניות, נשים יפות, קצב והמון אלכוהול משווים לעיר אווירת חג.

בין קבוצות המיעוטים הקיימות במיאמי נמצאת בה גם קהילה יהודית מאוד מכובדת ועשירה. יהודי פלורידה העשירים ביותר מרוכזים בפרברי ובמטרופולין מיאמי. קהילות רבות של יהודים חיים באחוזות ענק רבות פאר והדר וחיים את החיים הטובים. תוכלו לבקר בשכונות הללו בעיקר באזורים של בוקה-ראטון ולחפש לכם איזה דוד יהודי עשיר נשכח או אולי יהודי חביב ועשיר שישמח לאמץ אתכם…

חובבי הספורט הימי ימצאו במיאמי מועדוני צלילה רבים, השכרת ציוד לספורט ימי אקסטרימי כמו אופנועי ים, גלישת גלים ועוד… נצלו את ההזדמנות, את החופים היפים, האווירה המעולה וגם את ים הבחורות היפות שיתלהבו מכם כשתתפסו גלים לכיוון החוף…

הוסף תגובה