מאונט אבו

מאונט אבו

מאונט אבו (Mount Abu), הנקרא גם הרי ארבודה, ממוקם בגובה ממוצע של  1219 מטר מעל פני הים, מהווה נווה מדבר באזור ראג'סטן  השומם ויש לו הכבוד להיות ההיל-סטיישן היחיד באזור צפון מערב הודו. המקום ידוע בזכות המקדשים היפים שהוקמו בו כמו גם בזכות היופי הטבעי שבו. מאונט אבו נמצא בלב גבעות מיוערות על הפסגה הגבוהה ביותר באזור הנקרא ארוואלי ריינג'. הוא מכונה בירת הקיץ של רג 'סטאן בעיקר בגלל האגמים, המפלים והיערות הירוקים שבו. האקלים באזור קריר מאוד בזכות הצמחיה העשירה המכסה את הגבעה כולה הכוללת עצי מחט ושיחים רבים. 
 
מאונט אבו מוכרז כשטח סגור מאז 1965. אמנם אזור שלם של 328 קמ"ר של אבו-הילס מוכרז כמוגן אבל רשמית רק 112.98 קמ"ר נחשב לשמורת טבע לא רשמית. בפועל, שמורת הטבע של מאונט אבו היא אזור צר וארוך שנפרש לרמה ציורית שאורכה 19 ק"מ ורוחבה 5-8 ק"מ. האגדה מספרת כי במאונט אבו התגוררו 33 אלים ואלות. לפי האגדה המשמעות של השם אבו הוא בנם של הרי ההימלאיה (או Ar-Booda, "הגבעה של חוכמה"), המקור של השם הוא Arbuada- הנחש עוצמה, אשר הציל את נאנדי, השור המקודש של האל שיווה. מאונט אבו היה ביתם של חכמים וקדושים רבים, כולל רישי Vashishthaהמפורסם שעל פי האמונה עזר להגן על על כדור הארץ מפני השדים. 
 
מה כדאי לראות ולעשות במאונט אבו
 
תיירות
במאונט אבו אפשר לבקר במספר מקדשים, הידועים ביותר מביניהם הם מקדשי דילוורה שקירותיהם גולפו משיש לבן. אפשר גם ללכת לשחות באגם נאקי שהוא האטרקציה המרכזית של האזור אך כדאי להיזהר, יש הטוענים שחי שם תנין. 
 
איך מגיעים
– למאונט אבו ניתן להגיע ברכב מכל חלק של רג 'סטאן או הודו. העיירה ממוקמת במרחק של 509 ק"מ מג'ייפור ו 180 ק"מ מג'ודפור. הכבישים הלאומייים 8 ו 14 עוברים קרוב לאזור וניתן ליסוע בהם בכל מזג אוויר.
– נסיעה להר אבו ברכבת היא יותר נוחה. תחנת הרכבת ב-abu-road היא תחנת רכבת חשובה, כי יוצאת ממנה כביש ישירות למאונט אבו. יש גם תחנה במאונט אבו  אבל עוברים דרכה הרבה פחות מסלולי רכבות. תיירים יכולים לעלות בקלות על כל רכבת במסילות המערביות והצפוניות שעוצרות בכל התחנות שברג 'סטאן וב abu-road. מaoתיירים יכולים לנסוע למאונט אבו במגוון כלי רכב.
– למאונט אבו ניתן להגיע גם באמצעות טיסה. דומסטיק-איירליינס מפעילה טיסות סדירות לשדה התעופה מהראנה-פראטאפ באודאיפור. שדה התעופה הזה הוא יעד הטיסה הקרוב ביותר למאונט אבו וממנו ניתן להגיע לעיירה בנסיעה ברכב. 
 
לינה
הגסטהאוסים הסטנדרטיים במאונט אבו מציעים מקום לינה, מקלחת ושירותים בעלות של כ-150 רופי ללילה. עם זאת, ניתן למצוא גם מלונות של שלושה וארבעה כוכבים בהרבה בעלות של כ- 3000 – 4000 רופי ללילה. ולמתפנקים, ניתן לשכור סוויטות במלונות המוגדרים כחמישה כוכבים בעלות של כ 13,000 רופי ללילה.
 
אוכל
במאונט אבו אין הרבה מבחר. יש כ 5 מסעדות נחשבות (רובן מסעדות של מלונות) שאין להן סגנון ברור ומכינות מאכלים מכל מיני סוגים. מעבר לכך ניתן לקנות פירות  וירקות בשוק הקטן שקיים באזור ולהכין ארוחות צמחוניות משלכם.
 
מזג האוויר
מזג האוויר במאונט אבו הוא קריר ונעים בזכות הצמחיה העשירה המכסה את האזור. בקיץ, כאשר הטמפרטורה האופיינית של רג 'סטאן היא בסביבות 44 מעלות צלזיוס, במאונט אבו נהנים מ 31  עד 34 מעלות בלבד. בחורפים הטמפרטורה נעה בין 10 ל -8  מעלות צלזיוס(בלילה). מאונט אבו הוא האזור הגשום ביותר בראגאסטן (כ 70-180 ס"מ בזמן מונסון). מומלץ לבקר בהר אבו במהלך עונת הגשמים בחודשים אוגוסט-ספטמבר על מנת ליהנות מהמונסונים המפלים, ההרים הירוקים והערפל הרומנטי. למומלץ כמובן להביא בגדים חמים והרבה מצב רוח טוב. 

צילומים: Sanyambahga
 

הוסף תגובה