לרנקה היא אחת מעירי התיירות הגדולות של קפריסין. רוב התיירים מגיעים לקפריסין דרך שדה התעופה הבינלאומי של לרנקה, מבלים בה מספר ימים וממשיכים למקומות אחרים. לרנקה היא ללא ספק אזור בילוי מועדף. המראה הראשוני של הכרך הגדול והאפרורי ללא ספק מבלבל ומטעה. לרנקה היא אזור בילוי נפלא- מלאה בחופים יפים ונוחים לרחצה, אזורי בילוי נהדרים וגם לא מעט אתרי תרבות והיסטוריה ששווים ביקור.

לרנקה – כרטיס ביקור
שם מלא: לרנקה (Larnaca)
מדינה: קפריסין
מחוז: לרנקה
אוכלוסייה: 72,000 נפש
שעון: השעה בלרנקה זהה לשעה בישראל
מטבע: אירו (יורו- מטבע האיחוד האירופי)
תחבורה: דרכי ההגעה ללרנקה רבות ומגוונות. בעיר שוכן נמל התעופה הבינלאומי הגדול ביותר של קפריסין (מרחק של 3 ק"מ ממרכז העיר) ניתן להגיע אליה גם באמצעות קו 21 ברשת האוטובוסים המקומית של קפריסין, או באמצעות קווי מעבורות רבים המקשרות את עיר הנמל עם יעדים אחרים בקפריסין כמו איה נאפה.

לרנקה – מידע כללי

לרנקה (Larnaca) היא אחת הערים הגדולות ביותר בקפריסין, היא ממוקמת בדרום מזרח המדינה בצידה היווני (קפריסין מחולקת לשתי תתי מדינות "קפריסין היוונית" ו"קפריסין התורכית"). העיר נחשבת לעיר הנמל השנייה בגודלה בקפריסין בזכות המרינה והנמל הגדולים בשטחה (הנמל של לרנקה הוא השני בגודלו בקפריסין כולה). כמו כן מהווה לרנקה שער בינלאומי לקפריסין שכן שדה התעופה הבינלאומי הגדול ביותר של קפריסין בנוי כשלושה קילומטרים מחוץ לתחומי לרנקה. כלכלתה של לרנקה מבוססת בעיקר על תיירות ומסחר ימי. תיירים רבים מציפים את לרנקה בעונת התיירות ומכסים כל חלקה טובה בה. החופים של לרנקה מיתגו אותה כאתר תיירותי מועדף על תיירים רבים מאירופה ומישראל שנוהרים אליה מפתיחת עונת התיירות (בסביבות חודש אפריל) ועד לאחר תקופת חגי תשרי (סביבות חודש ספטמבר אוקטובר).

לרנקה – מה לראות ומה לעשות?

האקרופוליס של לרנקה- האקרופוליס של לרנקה ממוקם באזור העיר העתיקה של העיר המכונה גם "קיטון" כשמה העתיק של העיר. שמה "קיטון" ניתן לעיר כנראה על שם קיטון שהיה אחד מצאצאיו של נוח המקראי, על פי המסורת היה זה קיטון שהתיישב ראשון בעיר ונחשב לאחד מאבות ההתיישבות באזור. אזור האקרופוליס של קיטון היה בעבר מוקד עליה לרגל ומרכז החיים של התיישבות העתיקה במקום. ברחבי האזור עדיין פזורים שרידים ארכיאולוגים רבים המהווים עדות אילמת לתור הזהב של האזור, שהיה אז עמוס במקדשים ארמונות, פאר והדר.

כנסיית סנט לזרוס

אחת הכנסיות המרשימות של לרנקה היא כנסיית סנט לזרוס המצויה בצומת שבין רחוב פנרמניס ורחוב אגיו לזרו. הכנסיה נבנתה במאה ה-9 לספירה והיא מוקדשת ללזרוס הקדוש שעל פי המסורת המקומית המשופעת בתיאולוגיה נוצרית הגיע ללרנקה לאחר ששב מ"עולם המתים". מתחת למזבח המצוי בתוך הכנסייה קבור, כך על פי המסורת, הקדוש הנוצרי. הכנסייה עומדת במקום כבר שנים רבות והיא עדות מרשימה להתיישבות בתקופת האימפריה הרומית הביזאנטית שהתקיימה כאן בעת העתיקה. מגדל השעון של הכנסייה אם תהיתם הוא תוספת בנייה מאוחרת שנוספה לכנסייה המקורית רק במאה ה-19.

מבצר לרנקה

המבצר של לרנקה הוא אחד מהמבנים הבולטים על קו החוף המרשים של העיר. הוא נבנה במאה ה-17 ושימושו המקורי היה בית כלא. המבצר מוקף החומות מהווה כיום אתר ארכיאולוגי מרשים ומעין מוזיאון לתרבות הקדומה שהתקיימה בתקופה שהעיר לרנקה עוד כונתה "קיטון".

נמל הדייגים של לרנקה

לרנקה מקיימת מסחר ימי שוקק ונרחב לצד היותה עיר תיירותית ומוקד נופש לאורך החופים. נמל הדייגים של לרנקה מהווה "טעימה" מאורח החיים של דייגי העיר ומהפן המסחרי שלה. אזור הנמל עמוס כל היום בסירות דייג שיוצאות אל הים וחוזרות ממנו כאשר רשתותיהן עמוסות בדגים טריים שנמשו זה עתה מן הים הפתוח. במקום ניתן לראות בעיקר בשעות הבוקר המוקדמות מינים שונים (ומשונים) של דגים הנמשים מהים ובחלק מימות השבוע אף לטייל בשוק הדגים המקומי. אז נכון, הריח אינו מזמין במיוחד, אבל אין ספק שמדובר בחוויה תרבותית מעניינת.

הוסף תגובה

Booking.com