לינדוס היא עיירה קטנה וקסומה הנמצאת באי רודוס ביוון במרחק של כ-50 ק"מ מהעיר רודוס לכיוון דרום, ושוכנת לחוף הים במפרץ יפהפה. העיר כוללת אתר ארכיאולוגי חשוב הנקרא האקרופוליס של לינדוס.

לינדוס נוסדה על ידי שבטים יווניים שהגיעו לרודוס במאה העשירית לפני הספירה והפכה לעיר מסחר תוססת עד בערך התקופה של המאה החמישית לפני הספירה – עת היווסדה של העיר רודוס שהפכה לעיר הגדולה והעיקרית באי.
העיירה בנוייה כולה על גבעה לחופו של מפרץ כאשר כל בתי העיירה צבועים בלבן – דבר המקנה למקום מראה ייחודי ויפה (שם הכינוי של לינדוס הוא "העיר הלבנה"), בראש הגבעה מתנשא מבצר האקרופוליס הנחשב לאתר ארכיאולוגי מרהיב ובו נמצאים שרידים מהמקדש שהוקם במקום במאה ה-3 לפני הספירה, אזור זה היה לאורך השנים בשליטת האימפריה הרומית, הביזנטית והעותמאנית ולמעשה עד לשנות הארבעים של המאה ה-20 נשלט האי על ידי האיטלקים עד שבשנת 1947 עבר האי לשליטה מלאה של היוונים.

מומלץ מאוד להקדיש זמן לטיפוס במעלה הגבעה אל המבצר כדי להתרשם מהשרידים המרהיבים של המקדש, האיצטדיון והתיאטרון העתיקים שהיו במקום וכדי לצפות מלמעלה על העיירה כולה ועל חוף הים היפה – זהו נוף נדיר ביופיו ובהחלט שווה את המאמץ שבטיפוס לראש הגבעה. מומלץ להגיע לשם בשעות הבוקר המוקדמות כאשר מזג האוויר נעים עדיין להליכה וטיפוס ממושכים.

בלינדוס מתגוררים כיום כמה אלפים בודדים של תושבים, והמקום נחשב ליעד תיירותי פופולארי מאוד בקרב המטיילים והנופשים באיי יוון, הוא כולל חוף ים קטן ונעים עם מסעדה יוונית מצויינת, תוכלו לשכור קייקים ולחתור להנאתכם במי המפרץ הצלולים או סתם לרבוץ על מיטות השיזוף הפזורות על החוף.העיירה עצמה בנויה מסימטאות צרות וכוללת מגוון של חנויות המוכרות בעיקר מזכרות לתיירים וחפצי אומנות העשויים ברובם בעבודת יד. מומלץ מאוד להקדיש מעט זמן ולשוטט בסימטאות העיר.

בתי המלון בלינדוס נחשבים ליקרים יותר משאר המקומות ברחבי רודוס ולכן הרבה מהתיירים בוחרים להגיע לעיירה לטיול בן יום אחד שזה בהחלט מספיק וממצה.

הוסף תגובה

Booking.com