דרום הודו

דרום הודו

דרום הודו – מידע כללי

הודו היא כידוע רפובליקה ענקית, ועל כן נוהגים התיירים והמטיילים שבה לחלק אותה למספר אזורים על פי רוחות השמיים על מנת להקל את ההתמצאות ולחלק את זמני הטיול שלהם כך שיצליחו לבקר בכמה שיותר אזורים ולחוות כמה שיותר חוויות. כל אזור בהודו ניתפס בידי התיירים אחרים וזוכה למעין דימוי. החלק של דרום הודו הוא ללא ספק הסממן של החופש, הבילויים, האווירה הטרופית הן מבחינת מזג האוויר והן מבחינת התרבות וכן.. גם מסיבות הסאטלה שנערכות ערב ערב בשיא עונת התיירות על חופי גואה הלבנים והקסומים.

דרום הודו הוא כל האזור הסמוך יותר לגבולה הדרומי של הודו עם האוקיינוס ההודי ואף כולל את ארכיפלג האיים של איי אנדמן. המדינות והאזורים הקרובים ביותר אל חופי הים מאופיינים בתרבות מתירנית יותר ופחות דתית מסורתית ואדוקה מאשר "אנשי ההרים" בצפון המדינה. כמו בכל מדינות העולם, התושבים שחיים בקרבת נמלים ובאים במגע עם יורדי ים תמיד פתוחים יותר לקבל תרבויות חדשות ועל כן מאמצים קו תרבותי פחות דתי ושמרן, כך גם באזור דרום הודו.

מזג האוויר באזור דרום הודו בעל מאפיינים של אקלים טרופי. החיים באזור הופכים להיות דביקים ובלתי נסבלים בעונת הקיץ. היכונו לאחוזי לחות גבוהים ביותר, לטמפרטורות גבוהות ולוהטות ולגשמי מונסון שיורדים אל האדמה בשצף קצף סתם באמצע יום לוהט של קיץ.

בעקבות כמות המשקעים העצומה היורדת בחלק זה של הרפובליקה ההודית הוא מאופיין ביערות, אזורים ירוקים, המון מים הזורמים בנהרות רחבי ידיים שוצפים וגועשים וכמובן חופי ים נפלאים. לכן ההיצע של פעילויות התיירות כאן עצום ויש המון מה לראות!

דרום הודו – מה לראות ומה לעשות?

אזור דרום הודו עמוס בערים, מדינות ואתרים שלא מומלץ ואפילו אסור להחמיץ. הביקור באזור דרום הודו שונה מאוד מהביקור בצפון מכל בחינה שהיא. כל מה שלמדתם להכיר ב"ארץ הצפון" משתנה "בארץ הדרום"- ועל כן ממש לא כדאי לבחור בין הצפון והדרום, הכי טוב הוא ללכת על "גם וגם". קיבצנו עבורכם רשימה חלקית מאוד, וממש בלתי ממצה של האתרים הטובים והמומלצים לביקור באזור דרום הודו:

• גואה (Goa) – רבות דובר ומה לא נאמר על גואה, מדינת הדרום של הודו. שמה של גואה נקשר בלא מעט אסוציאציות ישראליות למסיבות הסמים והסטלה של המוני תיירים "זרוקים" על החוף, אך גואה היא הרבה יותר מכך, וגם מי שלא מתכוון להיכנס ל"היי" יכול למצוא לא מעט אטרקציות נפלאות באחד המחוזות הנפלאים של הדרום. גואה מציעה רצועת חוף לבנה ורכה הנפרשת אל מול קו האופק אליו עם רדת הערב שוקעת השמש בגוונים היפים ביותר של הודו. אין על השקיעות של גואה- ועל כן כאמור אסור להחמיצן. המסיבות של גואה מדורגות כמסיבות הטובות ביותר בהודו, תוכלו למצוא כאן המון ישראלים שהשתקעו כאן ושכחו לחזור. כמובן שכל הסיפורים נכונים- הסמים כאן נמצאים בכמויות אדירות ובכל מקום, אך ללא ספק ניתן ליהנות באזור המדהים הזה גם בלעדיהם (והאחריות- עליכם כמובן).

איי אנדמן (Andaman Islands) – רצועת איים טרופית קסומה ומיושבת בדלילות הממוקמת באזור דרום מזרח הודו במפרץ בנגל. מדובר על ארכיפלג הכולל מאות איים קסומים, רובם מיושבים בדלילות ניכרת מה שהופך את המקום לגן עדן בתולי עם נופים קסומים שכף רגל אדם (או תייר לא דרכה בהם). רצועת איי אנדמן בעלת אקלים טרופי קיצוני מה שאומר שבעונת הקיץ המונסונים כאן היא נחלת תושבי המקום המנסים להתמודד עם הצפות אדירות ולא סימפטיות. בנוסף לאחרונה מספר התקפות של גלי צונאמי אדירים החריבו לא מעט איים וגרמו להרס רב ועל כן כדאי שתבדקו האם החלום שלכם לאי בודד טרופי ואקזוטי באמת הולך להתממש באזור אליו תכננתם להגיע ושאינה צונאמי לא חירב לכם את החלום.

טמיל נדו (Tami Nadu) – אחת המחוזות הרוחניים והיפים של דרום הודו הוא אזור טמיל נדו. האזור העמוס במקדשים של התרבות הדראווידית העתיקה לא מותיר אף תייר אדיש, מדובר ללא ספק באחת מפסגות הארכיטקטורה ההודית והתיירים המבקרים באזור מרגישים את הייחודיות שבמקום. גם ההודים עצמם לא נותרים אדישים למראה היפה של כל אזור טמיל נדו ופוקדים אותו בהמוניהם בגלי עליה לרגל גדולים אל המקומות הקדושים המלאים בפסלי אלים ומקדשים ייחודיים ומרהיבים ביופיים. לאורך קו החוף ישנן לא מעט עיירות נופש חביבות וכפרי דייגים נעימים לביקור. האנשים של טמיל נדו חביבים במיוחד ותשובי הכפרים מסבירי פנים ואדיבים.

קרנטקה (Karnataka) – אזור קרנטקה ובירתה העיר בנגלור היא אזור עמוס במקדשים מפוסלים, מסגדים מרשימים ואתרי תיירות וארכיטקטורה מרהיבים. הביקור באזור מותיר חותם על המטיילים בעיקר בזכות המקדשים המפוסלים והחצובים באבן שלא יכולים להותיר אף אחד אדיש. גם מי שאינו מתעניין בארכיטקטורה ואדריכלות יחסיר פעימה נוכח המבנים המרשימים הללו הבנויים לגובה רב וחצובים בדייקנות ייחודית ומרהיבה. הנזירים המסתובבים ברחובות מעניקים לאזור אווירה של קדושה. לאורך קו החוף של קרנטקה פזורים חופים שלווים קסומים ונפלאים, האווירה פה הרבה יותר רגועה מאזור גואה, אך ללא ספק גם כאן יש לא מעט אתרי בילוי ונופש.

 

הוסף תגובה