גוקרנה – Gokarna

גוקרנה – Gokarna

גוקרנה היא עיירת חוף קטנה ושקטה הנמצאת במדינת קרנטקה שבהודו. העיירה נמצאת במרחק של כ-4 שעות נסיעה דרומית מגואה ונחשבת לאחד המקומות הקדושים להינדים בדרום הודו וליעד תיירותי פופולארי המספק מקום מפלט שקט מגואה העמוסה והרועשת.
גוקרנה למעשה בנויה מרחוב ראשי אחד עם מספר סמטאות שקטות עם בתים ישנים ואווירה רגועה ושוממת, מזה שנים מגיעים לגוקרנה מטיילים ותיירים בעקבות החופים הקסומים והשקטים הנמצאים במרחק לא רב מהעיירה עצמה לכוון דרום.

חוף קודלי (Kudle Beach)

רצועת חוף קסומה הנמצאת כ-20 דקות הליכה דרומית מהעיירה ובה למעשה נמצא החוף הקרוב  ביותר לגוקרנה, יש שם מספר קטן של חנויות, מסעדות וגסטהאוסים בסיסיים ביותר.

חוף אום (Om Beach)

אום ביץ' ממוקם דרומית לחוף קודלי (כ-20 דקות הליכה) ונחשב לאחד החופים היפים והמבודדים בהודו. הוא נקרא בשם זה הודות לצורתו המזכירה את סימן ה- OM ההודי. יש שם מספר ביקתות בסיסיות,כמה מסעדות קטנות, ושירותי טלפון ואינטרנט. אום ביץ' נחשב לפופולארי ביותר מבין  חופי גוקרנה ומושך אליו מטיילים – ויחסית גם הרבה ישראלים המחפשים חוף שקט יותר מחופי  גואה שאפשר להעביר בו תקופה ארוכה ורגועה…

חוף האף מון (Half-Moon Beach) וחוף פרדייס (Paradise Beach)

החופים הדרומיים ביותר – אליהם ניתן להגיע רק בהליכה דרך הצוקים מדרום לאום ביץ',  הם חופים קטנים ומבודדים יותר, מספר קטן יחסית של מטיילים מגיע אליהם.

לכל החופים תוכלו להגיע גם באמצעות סירה מגוקרנה או מכל חוף סמוך. שימו לב שההליכה  ברגל לעבר החופים הדרומיים היא לא פשוטה בכלל, המקום מלא סלעים וצמחייה ואפשר בקלות  לאבד את הכוון, לכן מומלץ להגיע אליהם בסירה.

לגוקרנה תוכלו להגיע מגואה באוטובוס – נסיעה של כ-4 שעות.

בגוקרנה קיימת תחנת רכבת הנמצאת כ-2 קילומטרים מחוץ לעיירה, תוכלו להזמין כרטיסי נסיעה כמעט בכל גסט האוס באזור.

הוסף תגובה