גואה (Goa) הממוקמת בדרום מערב הודו היא המדינה הקטנה ביותר בהודו ונחשבת ליעד המושך אליו מטיילים ובליינים מכל רחבי העולם. בזכות חופיה הלבנים והיפים, המסיבות וחיי הלילה, המסעדות והאוכל הטוב לעיתים מכנים את גואה כ "הודו לייט". גואה אכן נבדלת משאר הודו באופיה ובתרבות המקומית שלה הנחשבת למתירנית ביותר בהשוואה למדינות אחרות בהודו. את גואה גילה מגלה ארצות פורטוגזי בשם ואסקו דה גמה בשנת 1498, וכעבור כ 10 שנים  היא נכבשה על ידי הפורטוגזים.בשנת 1961 כבש צבא הודו את גואה תוך יומיים ללא התנגדות משמעותית, ובכך הפכה למעשה גואה לחלק בלתי נפרד מהודו. גואה החלה לפרוח כאתר תיירות בשנות ה-60 וה-70 כאשר החלו להגיע אליה תיירים בעיקר מאירופה. היום כלכלתה של גואה נשענת בעיקר על תיירות.

חופים בגואה

חוף ארמבול (Arambol) חוף שקט יחסית הממוקם בקצה הצפוני של גואה. ארמבול נחשב למקום מפלט שקט לאלה שמחפשים גואה רגועה, חוף שקט ולא עמוס, והרבה…ישראלים. בדרך כלל לא מתקיימות בסביבת ארמבול מסיבות,  אבל הרבה מהמטיילים נוהגים לשון בארמבול ולנסוע למסיבות באנג'ונה (כחצי שעה נסיעה עם ריקשה).

אנג'ונה ווגאטור (Anjuna and Vagator) בשני חופים אלה תמצאו לצד החופים והדקלים מסיבות פול מון וחיי לילה מטורפים. אלה הם חופים שוקקי חיים בהם אפשר למצוא הכל מהכל – מסיבות פול מון, מסעדות טובות, חיי לילה,  גסטהאוסים מפנקים וגם חופים שקטים.  אפילו אם מסיבות, סמים וחיי לילה פרועים הם לא ממש הקטע שלכם, מומלץ לבקר בשוק הפשפשים של אנג'ונה, ובשוק סוף השבוע ב Arpora הסמוכה.

קלנגוט ובגה (Calangute and Baga) שני חופים סמוכים זה לזה הנמצאים דרומית לאנג'ונה. למעשה קשה להבדיל ביניהם ואיש לא ממש יכול להגיד היכן נגמר חוף בגה ומתחיל חוף קלנגוט… חופים אלה נחשבים לעמוסים בעיקר בתיירות פנים הודית, אך ניתן למצוא שם גם תיירים – בעיקר מאירופה, ומעט מאוד ישראלים. חוף הים שם לא נחשב ליפים בחופי גואה, אך עדיין שווה לבקר שם ולנסות את אחת המסעדות הטובות. מסעדת Brittos הממוקמת על החוף בכניסה לבגה מומלצת ביותר.

חוף פאלולם (Palolem) חוף פאלולם ממוקם בקצה הדרומי של גואה ונחשב לחוף שקט ומבודד. בשונה מאנג'ונה ווגאטור,  בחוף פאלולם לא מתקיימות מסיבות ואת עיקר זמנכם תעבירו ברביצה על החול באחד החופים היפים בגואה, או במסעדות המצויינות הפזורות לאורך החוף.ביקור בפאלולם מתאים למי  שמחפש יותר שקט ולא מתעניין בחיי לילה סוערים. רוב המטיילים ישנים בבונגלוס על החוף הנקראים coco huts  וממוקמים מטרים ספורים מהמים, אך ניתן למצוא בסביבת החוף גם לא מעט גסטהאוסים.

מזג אוויר בגואה
עונת המונסונים מתרחשת בגואה בחודשים יוני עד ספטמבר, בתקופה זו לא מומלץ לבקר בגואה, העונה הטובה מתחילה בגואה בסביבות חודש אוקטובר, השיא שלה הוא בתקופת סוף דצמבר – ינואר שזו תקופת המסיבות של סוף שנה ותחילת שנה חדשה. העונה בגואה נגמרת לקראת חודש מרץ.

כיצד להגיע ולעזוב
לשדה התעופה של גואה הנקרא Dabolim ונמצא סמוך לעיירה ואסקו דה גמה, מגיעות טיסות פנים של רוב החברות ההודיות וגם מספר טיסות בינלאומיות, בעיקר מאירופה. יש הרבה טיסות ממומביי לגואה ומדלהי לגואה. אוטובוסים יוצאים ממספר תחנות בגואה ליעדים שונים בהודו, ניתן להגיע מגואה למומביי בנסיעת לילה. ברכבת תוכלו להגיע ולעזוב את גואה למספר יעדים ביניהם: האמפי, באנגאלור, מומביי, פונה ועוד.. ברחבי גואה פזורים משרדי נסיעות וסוכני כרטיסים בהמוניהם, מומלץ לרכוש כרטיסים אצל כאלה המומלצים על ידי מטיילים אחרים שנעזרו בשירותם.

הוסף תגובה