אוסטין, טקסס

אוסטין, טקסס

אוסטין – כרטיס ביקור

שם מלא: אוסטין (Austin)
מדינה: טקסס (ארצות הברית)
שטח: 767 קמ"ר
אוכלוסייה: 786,000 נפש
שפה רשמית: אנגלית

אוסטין – מידע כללי

אוסטין היא בירתה של מדינת טקסס, והעיר הרביעית בגודלה בטקסס כולה (אחרי יוסטון, סן אנטוניו ודאלאס). אוסטין
נחשבת לאחת הערים החשובות בטקסס מבחינה ציבורית שכן היא מרכזת בתוכה את מבני הממשל והשלטון של טקסס. העיר קרויה על שם סטיב אוסטין שהיה מייסד המושבות של טקסס במקסיקו (כאשר הייתה המדינה או חלק ממקסיקו אי שם בסוף המאה ה-19). אוסטין היא עיר צעירה ומתחדשת, בזכות האוניברסיטאות והפרויקטים המתקיימים בה זוכה לתנופת פיתוח של צעירים, תעשיית היי-טק פורחת וחיי לילה צעירים שהולכים והופכים את העיר לפופולארית יותר ויותר ושמשיבים לה את מיקומה הראוי על מפת התיירות של ארצות הברית.

אוסטין – מה לראות ומה לעשות

• הקפיטול של טקסס (Texas State Capitol)– הקפיטול של טקסס מאוד דומה בעיצובו החיצוני לקפיטול הפדראלי של כל ארצות הברית (הממוקם בבירה וושינגטון D.C). המבנה המעוצב עם הכיפה הגבוהה במרכזו משמש כבית הנבחרים של המדינה של טקסס. בו מתכנסים נבחרי העם הטקסני למשך חמישה חודשים בכל שנה אי זוגית ומחליטים החלטות ברמה המדינתית. בשאר ימות השנה, ניתן לבקר בקפיטול בחינם ואף להצטרף לסיורים מודרכים המתקיימים בו מידי יום משעות הבוקר ועד השעה 17:00 אחה"צ (סיור אחרון יוצא בשעה 16:30). ניתן לבקר בבתי הנבחרים, באולמות ההצבעה, להתרשם מהמבנה היפה והגינות העוטפות ומקיפות את הקפיטול עצמו.

• המוזיאון על שם הנשיא לינדון ג'ונסון (Lyndon Baines Johnson Library and Museum)– לינדון ג'ונסון שהיה נשיאה של ארצות הברית בשנות השבעים והחליף את הנשיא קנדי מיד לאחר הירצחו, היה במקור יליד טקסס. ג'וסטון גדל התחנך והחל את הקריירה הפוליטית שלו בטקסס ועל כן לאחר פרישתו מכהונתו כנשיא ארצות הברית החליט להקים את המוזיאון והספרייה על שמו באוסטין בירת טקסס. כל נשיא אמריקני מקים לאחת פרישתו היכל המנציח את פועלו ואוצר בתוכו חפצים וכתבים הקשורים לתקופת שהותו בבית הלבן. המוזיאון על שם ג'ונסון מאוד מעניין כי הוא סוקר את פועלו של ג'ונסון על רקע שנות השבעים הסוערות ובהן: מלחמת וייטנאם, תנועת המחאה של ההיפים, שוויון הזכויות לשחורים ועוד. הביקור שווה גם למי שאינו בקיא בהיסטוריה של ארצות הברית. הכניסה בחינם.

• תצפית על טקסס מהר בונל (Mount Bonnel)– הר בונל מתנשא לגובה של כ-230 מטרים ומספק נקודת תצפית טובה על קו הרקיע של דאונטאון אוסטין. ניתן לנסוע לאזור ההר ולחנות את הרכב בחניה מוסדרת (בחינם) בצד הדרך ולטפס מספר דקות ברגל בשבילים היפים שנסללו על ההר. לכשתגיעו לפסגה יתגלה לפניכם נוף מרהיב של אוסטין מצד אחד ושל היערות הגובלים בה והנהר החוצה אותה מן העבר השני. התצפית מאזור הר בונל יפה בעיקר בזמן בין הערביים בזמן שהשמש מתחילה לרדת בשמי אוסטין וצובעת את העיר בגוונים זהובים של צהוב וכתום.

• "גשר העטלפים" בשדרת הקונגרס (Ann W. Richards Congress Avenue Bridge)– אחת מתופעות הטבע המרהיבות באוסטין היא ללא ספק "גשר העטלפים", שמו הבלתי רשמי של גשר הקונגרס החוצה את הנהר בשדרת הקונגרס (The Congress Avenue). לעת ערב עם תחילת רדת השמש מתאספים המוני תיירים מכל רחבי העולם על גדות הגשר ומתחתיו על מנת לצפות במאות אלפי העטלפים השוכנים דרך קבע מתחתיו ויוצאים עם רדת החשיכה לחפש אחר מזון. הערכות של מומחים אומרות שמתחת לגשר חיים כמיליון וחצי עטלפים צמחוניים הניזונים מפירות וצמחייה ולכן לעת ערב יוצא נחיל של עטלפים מתחת לגשר וצובע את השמים בהמוני נקודות שחורות שנעות כולם בדבוקה אחת ונעלמות אל האופק. המראה מרהיב ומתרחש כאמור מידי ערב מיד לאחר תחילת שקיעת השמש. אסור לפספס!

• האגם ע"ש ליידי בירד (Lady Bird Lake)– ליידי בירד הייתה רעייתו של הנשיא ג'ונסון ונחשבה לאחת הדמויות החשובות והמשפיעות בטקסס שכן לאורך כל שנותיה (הן בבית הלבן כשאת הנשיא וגם לאחר מכן עד מותה) הייתה פעילה בארגונים למען איכות הסביבה ולמען עתידה הירוק יותר של טקסס בכלל ואוסטין בפרט. אגם ליידי בירד נקרא על שמה והוא היום אחד מאזורי הטבע היפים ביותר באוסטין. פינת החמד הירוקה הזו הפתוחה לקהל הרחב באופן חופשי מספקת נקודת מפלט נוחה משאון העיר הסואנת. ניתן לנוח, לטייל בין העצים על שפת האגם, לעשות ספורט ואף ליהנות מציוץ הציפורים ובעלי החיים שחיים בצילו של האגם.

 

הוסף תגובה