תפריט
סגור

דרזדן - תמונות

קטגוריות קשורות

  אירופה     גרמניה  

נושאים

  דרזדן ·    גרמניה ·    ערים בגרמניה ·    אטרקציות בגרמניה · 

הודעות בפורומים

טיול שורשים בפוקינג גרמניה

שלום, מעוניינת לארגן טיול שורשים לי ולסבי באזור פוקינג בגרמניה + ביקור במחנה. מישהו יודע האם יש במקום אנדרטה..

דעתי

שלום ירון, אומנם לא עשיתי טיול שורשים לגרמניה אך ביקרתי פעמיים בגרמניה באזור ברלין. ברלין היא עיר שמאוד קל..

טיול שורשים לגרמניה

שלום לכולם, אני רוצה לעשות איתי טיול שורשים לגרמניה- מסלול הבריחה וההשרדות בשואה של סבתא שלי ז"ל, היא נולדה..

אחד המקומות המדהימים אם לא ה-מקום

לכל מי שעבורו צפון איטליה הוא אזור שכולו חלום (ההורים שלי כאלה, הדביקו אותי גם) ברור שאגם גרדה הוא משהו שלא..

טיול למשולש גבולות שוויץ, גרמניה וצרפת

שאלה: אנו נוחתים בשעות הצהריים המוקדמות ואנו מעוניינים , ללכת למפלי הריין האם נוכל לנצל את המקום מבחינת זמן ?..

דרזדן

דרזדן כונתה בפי כל בימי זוהרה: "הפירנצה של האלבה" היא ללא ספק הלמה את כינוי זה. היא התהדרה במבנים היפים ביותר בגרמניה, בארמונות נישאים, כנסיות מפוארות וסגנון בנייה ייחודי שפותח בה בהשקעה חסרת תקדים תוך מעשה ידי אומן. כל זה נקטע באיבו נוכח מלחמת העולם השנייה שהחריבה את העיר עד היסודות, דבר שהיווה אתגר עצום עבור קברניטיה ששאפו להעמיד אותה בחזרה על רגליה ולהחזיר לה את זוהרה התרבותי והארכיטקטוני. האם הצליחו? תחליטו אתם...

דרזדן- כרטיס ביקור
שם: דרזדן
מדינה: גרמניה
מחוז: בירת מחוז סקסוניה
שטח: 328 קמ"ר
אוכלוסייה: 507,000 נפש
שפה: גרמנית
מטבע: יורו

דרזדן- מידע כללי
העיר דרזדן היא בירת מדינת המחוז סקסוניה במזרח גרמניה הממוקמת על גדות נהר האלבה- אחד מהנהרות הראשיים של גרמניה. דרזדן כיום נחשבת לאחת הערים המתוירות ביותר בגרמניה ובאירופה זאת בשל מיקומה האסטרטגי לגבול גרמניה צ'כיה וקרבתה היחסית לפראג וללייפציג. בשל החרבתה הכמעט מלאה של העיר בעת מלחמת העולם השנייה (ראה: קצת היסטוריה) מחלוקת היום העיר לאזור ה"ישן" והאזור "החדש". בעבר השכונות של האזור החדש היו מוזנחות ולא מטופחות, אך בשנים האחרונות עקב מאמצים רבים של העירייה והממשלה משוקמת העיר וההבדלים שניכרו בה בעבר בין האזורים ששוחזרו ברוח הימים היפים אז הייתה דרזדן מרכז תרבותי וארכיטקטוני לבין האזורים שנבנו בתקופה המלחמה הקומוניסטית היטשטשו בצורה ניכרת.
עוד בנושא גרמניה
מייסןמייסן

מייסן היא עיר קטנה במדינת סקסוניה במזרח גרמניה. לרוב שמה של מייסן נקשר בתעשיית הפורצלן האיכותית המפורסמת ולמפעל הפורצלן הייחודי בעל השם הבינלאומי הפועל בעיר מהמאה ה-18 ברציפות. לצד כלי פורצלן איכותיים..

עוד על מייסן
סקסוניהסקסוניה

סקסוניה היא אחת מ-16 מדינות הרפובליקה הפדראלית הגרמנית. היא לא הגדולה ביותר, לא מרובת האוכלוסין ביותר וגם לא המפורסמת ביותר אך כדברי השיר- "היא לא דומה לאף אחת ויש בה קסם מיוחד!" את הקסם הזה עוד לא..

עוד על סקסוניה

דרזדן- קצת היסטוריה
דרזדן היא העיר ה-15 בגודלה בגרמניה, על אף שהיא לא מהגדולות שבערי גרמניה היא בעלת חשיבות היסטורית ותרבותית להתפתחותה של הרפובליקה הגרמנית כולה. העיר דרזדן נוסדה במאה ה-13 ומאז היווסדה ואז מלחמת העולם השנייה התפתחה מאוד מבחינה ארכיטקטונית. המבנים בה היו מפוארים מאוד ונבנו בקפידה על פי רמה ארכיטקטונית גבוהה וקפדנית ובכך הפכו אותה להיות סמל ושמה יצא למרחוק בכל רחבי אירופה כעיר ראשונה במעלה בגרמניה בתרבותה ובאיכותה בתחום האדריכלות והארכיטקטורה.

כל אלו באו לקיצם במלחמת העולם השנייה, אז הופצצה דרזדן על ידי בעלות הברית. ההפצה הכבדה שניתכה על העיר הביאה למותם של עשרות אלפי תושבים והחריבה את המבנים היפים שהיו בה לחלוטין. הפצצת דרזדן היא אירוע מכונן ושנוי במחלוקת עד היום ביחס למטרות ההפצצה ושיקוליהן של בעלות הברית בהחרבה הטוטאלית של העיר אשר נודעה כאמור כסמל בזכות המבנים היפים שבה. הגרמנים טוענים עד היום שההפצצה על דרזדן נבעה משיקולי נקמה על הפצצת גרמניה את לונדון בעת המלחמה. בדרזדן לא הייתה כללה תעשייה צבאית וההפצצה אירעה לאחר הכרעתה של גרמניה במלחמה.

לאחר תום מלחמת העולם השנייה שוקמה העיר במסגרת מבצע שיקום ההריסות הכללי של המדינה ההרוסה. חלקים מסוימים ממרכז העיר שוקמו בסגנון העתיק והמפואר שידעה דרזדן בימים היפים שלפני מלחמת העולם השנייה ואילו חלקים נרחבים אחרים נבנו מחדש בצורה של שכונות מגורים גדולות בסגנון בנייה אפרורי האופייני למשטר הקומוניסטי ששלט בגרמניה המזרחית לאחר מלחמת העולם השנייה. רק לאחר נפילת חומת ברלין ואיחודה של גרמניה בשנת 1989 החלו עבודות שיקום ושחזור נוספת של העיר דרזדן על מנת לנסות ולפתחה כך שתזכיר ולו במקצת את העיר היפה שהייתה לפני מלחמת העולם.

דרזדן- מה לראות ומה לעשות?

הלראו (Hellerau)- זהו רובע ייחודי המצוי בחלקה הצפוני של העיר ולמרבה הצער רבים מן המבקרים בעיר "פוסחים" עליו או בשל חוסר עניין אך או בשל חוסר ידיעה והדבר חבל מאוד. רובע הלראו בעבר היה אזור מבודד ונחשב ככפר קטן המשויך מוניציפאלית לדרזדן אך כיום הוא כבר ממש חלק מהעיר (עקב גדילתה והתעצמותה) ה"כפר" (שכונה כיום) נבנה בתחילת המאה כ"עיר הגן" הראשונה בגרמניה. הניסיון היה לבנות מעין כפר אומנים קטן ואקסקלוסיבי בו יגורו האליטה התרבותית של העיר. המקום התפתח מאוד ונבנה ברוח האומנים שחיו בו. למרבה המזל הפצצות בעלות הברית שהחריבו את העיר כולה לא החריבו את הלראו ולכן הוא נותר כשהיה. כיום המקום הוכרז כאתר לשימור ואכן שווה לבקר בו ולחוות את האווירה הייחודית שנמצאת במקום.

וייסר הירש (Weiser Hirsch)- זהו הפרבר היוקרתי של דרזדן הוא ממוקם במעטפת של העיר ואף הוא חלק מהאזור העתיק יותר של דרזדן הישנה (זו שלא שוקמה על ידי הקומוניסטים) ולכן בעלת מאפיינים של בנייה המצביעים על הימים היפים של העיר. כיום גרים במקום כל האליטה של דרזדן. כיף לטייל במקום ולחוש את האווירה- רוב הבתים כאן הן ווילות מפוארות שלצידן מגרשי טניס ובריכות שחיה. הרובע שוכן ממש בסמוך ליער דרזדן ולכן רצוי לשלב את הטיול ברובע יחד עם פיקניק וסיור ברחבי היער.

יער דרזדן (Dresner Hide)- בסמוך לעיר שוכן "יער דרזדן" שאם לא את האמת אין מדובר ביער של ממש אלא יותר במעין פארק גדול, יש המכנים אותו ה"ריאה הירוקה של דרזדן" או הסנטרל פארק של דרזדן. המקום מלא בצמחייה ועצים והוא בהחלט מקום אולטימטיבי לפיקניקים הפסקות צהריים ואולי אפילו סתם הפסקת מנוחה וישיבה בצל העצים והרגעות נוכח השלווה הפסטוראלית האופפת את האזור.

העיר העתיקה (Altstadt)- זוהי ללא ספק גולת הכותרת של העיר דרזדן, זוהי "דרזדן הקלאסית" של הימים היפים שלה, ימי "תור הזהב" של העיר אז הייתה אחת הערים היפות בגרמניה אם לא ברחבי אירופה כולה. כאשר תפסעו בין השבילים והרחובות באזור העיר העתיקה ותתרשמו מהמבנים המרשימים זכרו שכל שאתם רואים כיום לנגד עיניכם שוחזר לאחר ההרס הנורא שזרעה בעיר הפצצת בעלות הברית במלחמת העולם השנייה. באזור העיר העתיקה ניתן לבקר בלא מעט מבנים מרשימים כמו כנסיית פראונקירכה שידועה ביופייה וגודלה וההיסטוריה מספרת שהמלחין הגרמני הידוע יוהאן סבסטיאן באך היה מבצע בה רסיטאלים של נגינה בעוגב, כיכר התיאטרון הנפלאה, ארמון צוויגר הבנוי בסגנון הבארוק, טרסת ברוהל הנפרשת על גדות נהר האלבה וכותנתה בפי התושבים בימי זוהרה של העיר "המרפסת של אירופה". כל אלה הם שחזור של ימים יפים בעיר, ימים בהם העיר הושתתה על תרבות ובנייה אדריכלית נשגבת אך גם סמל לכמה הטבע האנושי ומלחמות הצדק יכולות להיות קשות והרסניות.

העיר החדשה החיצונית (Ausere Neustadt)- אזור העיר החדשה של דרזדן מיוחס לשכונות שהוקמו לאחר מלחמת העולם השנייה ומאופיינות בסגנון הבנייה המזרח אירופאי מימי הקומוניזם. שנים רבות היו אזורים אלה מוזנחים ואכלסו את ענייני העיר. כתוצאה מכך רוב התיירים היו מדירים את רגליהם מאזורים אלה והם נותרו עזובים ולא מטופחים. בעשורים האחרונים החלה תנופת בנייה ופיתוח גם בשכונות החיצוניות העוטפות את אזור העיר העתיקה ואתרי התיירות המשוחזרים. עם תנופת הפיתוח החלו לצוץ בשכונות החדשות והמוזנחות אתרי בילויים, פאבים מועדונים ומסעדות כיום האזור נחשב לאזור בילויים שוקק. בעוד דרזדן ה"קלאסית" היא אוסף מבנים בעלי ערך תרבותי וארכיטקטוני דרזדן החדשה היא עיר תוססת ושוקקת המתעוררת עם רדת הלילה לחיים צעירים ומלאי בילויים.

   

דרזדן - נושאים קשורים

מייסן, גרמניה - Meissen מייסן

מייסן היא עיר קטנה במדינת סקסוניה במזרח גרמניה. לרוב שמה של מייסן נקשר בתעשיית הפורצלן האיכותית המפורסמת ולמפעל הפורצלן הייחודי בעל השם הבינלאומי הפועל בעיר מהמאה ה-18 ברציפות. לצד כלי פורצלן איכותיים יש כאן גם לא מעט אזורים יפים, נופים ומבנים עתיקים שנשתמרו בצורה מושלמת מימים עברו וזאת בזכות כך שמייסן היא אחת הערים הבודדות שלא חרבה בהפצצות בעלות הברית במלחמת העולם השנייה. מייסן- כרטיס ביקור שם: מייסן מדינה:..

סקסוניה, גרמניה - Sachsen סקסוניה

סקסוניה היא אחת מ-16 מדינות הרפובליקה הפדראלית הגרמנית. היא לא הגדולה ביותר, לא מרובת האוכלוסין ביותר וגם לא המפורסמת ביותר אך כדברי השיר- "היא לא דומה לאף אחת ויש בה קסם מיוחד!" את הקסם הזה עוד לא גילתה התיירות הבינלאומית שלא פוקדת את המקום בהמוניה, אך הגרמנים כבר הבינו את הפוטנציאל הטמון בסקסוניה ומקפידים לפקוד אותה וליהנות מהאווירה הקסומה השורה בשטחה לאורך כל ימות השנה. סקסוניה - כרטיס ביקור שם:..

ויטנברג, גרמניה - Wittenberg ויטנברג

ויטנברג היא אחת הערים החשובות בנצרות הפרוטסטנטית (והאמת שזה מה שיש להגיד עליה בתכלית הקיצור). אומנם מדובר בהחלט בעיר יפה ועתיקה בעלת אווירה ייחודית ושימור מרשים של המבנים הנפלאים שהיו כאן בימי הביניים (טיול קצר בכיכר העיר נראה ממש כמו טיול במנהרת הזמן), אך ללא ספק מדובר בעיר של איש אחד: מרטין לותר, אבי הרפורמציה הפרוטסטנטית. המקומיים ישמחו לקשר עבורכם כל מקום וכל אתר בעיר ללותר, יסבירו לכם איפה עבד, איפה למד, איפה אכל, איפה גר..

המוזיאון היהודי, ברלין המוזיאון היהודי בברלין

המוזיאון היהודי של ברלין (Jüdisches Museum Berlin) הוא אחד מהמוזיאונים החשובים והמרכזיים בברלין המודרנית, הוא מגולל את ההיסטוריה של היהודים בברלין מתחילת ההתיישבות היהודית בברלין ועד לימינו אנו. המוזיאון סוקר את פועלם של היהודים ותרומתם להתפתחותה של ברלין גרמניה בתחומים כמו אומנות, מדע, כלכלה, תרבות ועוד. המוזיאון היהודי נוסד לראשונה בשנת 1933, עם זאת גלגולו הראשון של המוזיאון לא האריך ימים והוא נסגר בהוראת..

מוזיאון צ'ק פוינט צ'ארלי, ברלין מוזיאון צ'ק פוינט צ'רלי

אחד האתרים המתוירים ביותר בברלין הוא מתחם הצ'ק פוינט צ'ארלי והמוזיאון הסמוך אליו (Checkpoint Charlie) המושג "צ'ק פוינט צ'ארלי" הוא אחד הסממנים המפורסמים ביותר שנותרו עד היום בברלין לימים שבה הייתה מחולקת בין "גרמניה המזרחית" ל"גרמניה המערבית" בתקופת המלחמה הקרה. מקור השם הוא בנקודות הביקורת והמעבר שבין שני חלקי העיר שהיו ממוספרות על פי האלף בית הפונטי האנגלי. בעוד צ'ק פוינט..

המוזיאון הגרמני להיסטוריה, ברלין המוזיאון הגרמני להיסטוריה

המוזיאון הגרמני להיסטוריה הוא ללא ספק אחד המוזיאונים החשובים לכל גרמני בברלין. המוזיאון אוצר בתוכו 1000 שנות היסטוריה של האומה הגרמנית, החל מראשית ההתיישבות על אדמת גרמניה, דרך השושלות המתחלפות, רפובליקת ויימאר,שתי מלחמות העולם התקופה שבה גרמניה הייתה מחולקת בין מזרח ומערב וכמובן ההיסטוריה המודרנית של גרמניה, לאחר נפילת החומה. המוזיאון הוקם אומנם רק בשנת 1987 במתכונתו הנוכחית, אך שורשיו של המוזיאון נעוצים אי שם במאה..

מוזיאון גרמניה המזרחית, ברלין מוזיאון גרמניה המזרחית

מוזיאון גרמניה המזרחית (DDR Museum) הוא מוזיאון חדש יחסית על המפה הגרמנית. ראשיתו בשנת 2006 אז הוקם לאחר שמיסדו, האנתרופולוג הגרמני פיטר קנצלמן הופתע לגלות שאין שום מוזיאון המגולל את סיפורה של גרמניה המזרחית שהייתה קיימת מתום מלחמת העולם השנייה ועד לנפילת החומה בשנת 1989. למעשה לגרמניה המזרחית פרק חשוב בהיסטוריה הגרמנית של העת המודרנית ויש עניין רב בעיקר לציבור בגרמניה לשמר את המורשת וההיסטוריה הגרמנית גם בתקופה בה גרמניה הייתה..

אי המוזיאונים, ברלין אי המוזיאונים

אי המוזיאונים (Museumsinsel) הוא כינוי לאי טבעי הנמצא בלב ברלין בירת גרמניה. האי נוצר באמצעו של נהר השפרה הרחב החוצה את ברלין. לכינוי "אי המוזיאונים" זכה חלקו הצפוני של האי, וזאת עקב ריכוז המוזיאונים הרב שנבנו על האי כבר מן המאה ה-19. אי המוזיאונים הוכרז בשנת 1999 כאתר מורשת עולמית מטעם ארגון אונסק"ו וזה בשל הייחודיות הארכיטקטונית של המבנים הבנויים על האי, ובשל חשיבותו התרבותית של האזור כעדות למורשת ההיסטורית של..

פוטסדאם, גרמניה (Potsdam) פוסטדאם

פוטסדאם, גרמניה (Potsdam) פוסטדאם היא ללא ספק אחת הערים היפות והקלאסיות בצפון גרמניה. בירת מדינת מחוז ברנדבורג נראית כאילו יצאה הרגע מספר האגדות של האחים אנדרסן. טירות גותיות נפלאות, ארמונות מהודרים גנים ופארקים הממוקמים לצד אגמים רחבי ידיים משווים לעיר הנפלאה ניחוח של אגדה נושנה. כל שנותר הוא לעצום את העיניים ולהמתין לאבירים ולנסיכות שיקומו לחיים ויחלו אף הם לטייל ולפסוע בין הטירות והגנים. פוטסדאם-..

ברלין - Berlin ברלין

ברלין היא אולי אחת הבירות האירופאיות המעניינות ומרתקות ביותר הטומנות בחובן ניגודים רבים של היסטוריה עתיקת יומין עם אירועים קודרים מהעבר בדמות שלטונות הנאצים שישבו בה וחומת ברלין שחצתה אותה במרכזה מחד לעומת בירה תוססת מולדת מוסיקת הטראנס והטכנו ואחת הערים מלאות החיים והאהובות על ידי הצעירים באירופה כיום. בברלין בה ישן וחדש מתקיימים זה לצד זה, בעיר שחובה לה יחדיו רק בשנת 1989 וסימני ההבדלים בין מזרח ומערב עדיין ניכרים..

מוזיאון הטבע, ברלין מוזיאון הטבע בברלין

מוזיאון הטבע של ברלין (Museum für Naturkunde) המכונה גם מוזיאון הומבולדט (אם תתקלו בכינוי חלופי זה) הוא אחד המוזיאונים המפורסמים והמוכרים בברלין. המוזיאון מכיל תערוכות מרשימות של מעל 25 מליון מוצגים שונים בתחומי מדע רבים ומגוונים ביניהם: טבע, זואולוגיה, מינרלוגיה, ביולוגיה, פלאוטולוגיה (חקר המאובנים) ועוד. המוזיאון ממוקם במרכז ברלין והוא נחשב לאחד המוזיאונים הפופולאריים ביותר לתיירים וזאת בשל המוצגים הנדירים..

ויימאר, גרמניה - Weimar ויימאר

ויימאר היא עיר קטנה במדינה תורינגיה בגרמניה. אין ספק שהשם ויימאר גדול הרבה יותר מהעיר עצמה ומקפל בתוכו חלקים נרחבים מההיסטוריה הגרמנית- ימי הרפובליקה הדמוקרטית של ויימאר, וימי תנועת ההשכלה הגרמנית שהפכה את ויימאר למקום מושבה- שם פעלו טובי הוגיה ולשם עלו חסידיהם לרגל. היום ויימאר היא עיר קטנה כשהייתה- מנסה להתרפק על עברה הקלאסי, מנסה לשחזר עצמה ברוח הימים היפים ההם כאשר בך ניגן את הקונצרטים שלו במחוזותיה ושילר, גתה ונישטה כתבו..

בוואריה, גרמניה - Bavaria בוואריה

אין לנו ספק שהאסוציאציה הראשונה שעלתה לכם לראש כשלחצם על השם "בוואריה" הוא קרם הבוואריה – הקינוח האולטימטיבי. אך החדשות הרעות הם שמדובר בערך תיירותי על המדינה הגדולה ברפובליקה הגרמנית, החדשות הטובות שקרם הבוואריה קרוי כמובן על שם המקום מה שאומר שהוא נחשב לקינוח ולמאכל המקומי. מומלץ לנסוע כל הדרך לבוואריה על מנת לטעום את המעדן בטעם המקורי! כמובן שלצד בילוי קולינרי משובח ניתן לקפוץ לחיות באגדה הבווארית- ארמונות..

גרמניה - Germany גרמניה

ישראלים רבים בעיקר בני הדור המבוגר יותר נשבעו שכף רגלם לא תדרוך על אדמתה המקוללת של גרמניה, ויחד עם זאת במרוצת השנים עושה גרמניה מאמצים רבים לשקם את התדמית הקשה שדבקה בה בשל הפשעים והזוועות הנוראיים שביצע השלטון הנאצי בתקופת מלחמת העולם השנייה. אם לומר את האמת, גרמניה מצליחה בשיקום תדמיתה בצורה מעוררת השתאות וכבוד. לא מתכחשת לעברה, מנציחה ומכבדת את הזיכרון של שואת יהודי אירופה בעשרות אתרי הנצחה ברחבי המדינה, גרמניה..

מינכן, גרמניה – Munich מינכן

מינכן בירת מחוז בוואריה היא ללא ספק אחת הערים היפות ביותר בגרמניה, יש המכנים אותה הבירה הנחבאת של גרמניה ויש הרואים בה תחליף ראוי והולם לבירה הנוכחית ברלין. היא ממוקמת באזור קסום וצפוני בגרמניה למרגלות האלפים הגרמניים של מחוז בוואריה שבחורף מתכסים בשלגים ונפתחים בהם אתרי הסקי האטרקטיביים באזור, אך לאורך כל השנה מינכן היא עיר המשלבת מודרניזציה של כרך סואן, גורדי שחקים ועומסי תחבורה עם קלאסיקה, עיר עתיקה, בנייה ארכיטקטונית מרשימה..

המבורג, גרמניה (Hamburg) המבורג

המבורג היא ללא ספק אחת מהערים המרתקות בגרמניה, היא שילוב של עיר מתועשת וגדולה הסובלת משאון מכוניות ואווירת כרך סואן עם גשרים פסטוראליים, גנים ופארקים הנפרשים על גדות נהר האלבה העצום, היא שילוב של תרבות גרמנית עתיקה מבני ארכיטקטורה מרשימים באזור העתיק של העיר לצד אזורי הוללות ב"רובע החלונות האדומים" של המבורג הידועים באווירה המתירנית (בלשון המעטה) המאפיינת אותה. בהמבורג יש הכל מכל כל! כל מה שתרצה תוכל למצוא בעיר הנמל..

הסן, גרמניה - Hessen הסן

הסן היא אחת מ-16 מדינות רפובליקת גרמניה, היא ממוקמת במערב הרפובליקה וכוללת תחתיה מספר ערים כשאר הבולטת והחשובה בהן היא פרנקפורט- מרכז הסחר והכלכלה של הרפובליקה הגרמנית והעיר החשובה בגרמניה. הסן- כרטיס ביקור שם: הסן מדינה: גרמניה שטח: 21,000 קמ"ר אוכלוסיה: 6,073,000 שפה: גרמנית מטבע: יורו (מטבע האיחוד האירופי) הסן- מידע כללי הסן היא אחת מ-16 המדינות המרכיבות את..

פרנקפורט, גרמניה – Frankfurt פרנקפורט

פרנקפורט היא העיר הרביעית בגודלה בגרמניה אך ללא ספק נחשבת לאחת הערים החשובות והמרכזיות ה. היא מוגדרת כמרכז הפיננסי הגדול והחשוב בגרמניה ונמל התעופה הבינלאומי הגדול ביותר של גרמניה שוכן בה ונחשב גם לנמל התעופה השני בגודלו באירופה כולה. פרנקפורט נחשבת בעבור הגרמנים כמנהטן של גרמניה. קו הרקיע שלה משופע כולו בגורדי שחקים ובניינים אשר בסיסם על האדמה וקצותיהם מגרדים את השחקים. פרנקפורט הייתה מאז ומעולם מרכז פיננסי כלכלי..

מחנה בוכנוואלד- (KZ Buchenwald), גרמניה בוכנוואלד

מחנה בוכנוואלד היה מחנה ריכוז בתקופת מלחמת העולם השנייה, הוא ממוקם צפונית לעיר השוקקת והפסטוראלית ויימאר. הוא הוקם בשנת 1937 לאחר עליית המפלגה הנאצית לשלטון והיה פעיל עד לשחרורו על ידי בעלות הברית בשנת 1945 עם תום המלחמה. במהלך פעילותו נכלאו בו כ- 250,000 אסירים מקבוצות אתניות ותרבותיות שונות ביניהם יהודים, צוענים, מתנגדי משטר הומוסקסואלים, שבויים סובייטים וכד'. ההערכות הן שעל אדמת המחנה נרצחו 70,000 אסירים חלקם בשל התנאים..

היער השחור, גרמניה - Schwarzwald היער השחור

היער השחור הוא ללא ספק אחת מנקודות החן היפות ביותר בגרמניה. זהו אזור טבעי שהמוני תיירים נוהרים אליו כטיול בפני עצמו. היער השחור הופך להיות פופולארי יותר ויותר בזכות הישארותו פיסת טבע פסטוראלית בלב יבשת אירופה ההולכת והופכת מתועשת יותר ויותר ועירונית יותר ויותר. האווירה ביער השחור כפרית, הנופים עוצרי נשימה וכמות הירוק שמסביב, קולות פכפוך המים והפריחה הנפלאה ימלאו את מצברי הטבע שלכם לכמה שנים טובות! היער השחור- מידע..

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון