תפריט
סגור

ניו יורק - תמונות

קטגוריות קשורות

נושאים

  ניו יורק ·    ניו יורק סיטי ·    מנהטן ·    ארצות הברית ·    אמריקה ·    New York · 

הודעות בפורומים

ביטוח לטיול

היי אני בחורה בת 24 טסה בעוד שבועיים לחצי שנה אוסטרליה ניו זילנד. עשיתי את הביטוח הזה לטיול..

טרק בניו זילנד

מחפש שותף/ים לטרק בניו זילנד, גיל 50 פלוס

טיפים אחרונים אוסטרליה ניו זילנד?

ביום שני אני וחברה טובה טסות ל3 חודשים אוסטרליה (חוף מזרחי בעיקר) ועוד חודש וחצי אולי חודשיים בניו זילנד. הרוב..

חופשת סקי באוסטריה \ ניו זילנד

לכל המחפשים חופשת סקי באוסטרליה וניו זילנד, ממליצה להיכנס לאתר סקיביד ולבדוק אילו אתרי גלישה יש. יש באתר את כל..

סיור בבית הלבן + כרטיסים למופע בברוודוי ניו יורק

היי, אנחנו זוג, מגיעים לוושינגטון בין התאריכים 26.09.13 עד 27.09.2013 מעוניינים לעשות סיור בבית הלבן, מי..

ניו יורק

ניו יורק סיטי, או בקיצור "ניו-יורק" היא העיר הגדולה והצפופה ביותר בארה"ב. במרוצת השנים הפכה ניו יורק, "התפוח הגדול" כפי שמכונה בפי האמריקאים למרכז העצבים של אמריקה ואולי של העולם כולו. ניו-יורק מהווה מרכז עולמי המכתיב ונותן את הטון העולמי בתחומים שונים ביניהם הכלכלה, התיאטרון, האומנות המודרנית, הדיפלומטיה והפוליטיקה העולמית, הספרות, האופנה ועוד.

ניו יורק היא ללא ספק אחת האטרקציות המרכזיות בארה"ב הגדולה והיא מכילה מספר אתרים נרחבים המוגדרים בגדר "חובה" עבור כל תייר בארה"ב ביניהם "פסל החירות", "הטיימס סקוור", בניין ה"אמפייר סטייט", "ברודווי", השדרה החמישית, הסנטרל פארק, שדרת המוזיאונים, בניין האו"ם, הבורסה של וול-סטריט וגם ה"גראנד זירו", העדות האילמת של החור הנפער עם התמוטטותם של מגדלי התאומים, באירועי הטרור הקשים של 11.9.2001 עם התנגשות שני מטוסי נוסעים במרכז הסחר העולמי- "מגדלי התאומים".


ניו יורק- כרטיס ביקור

שם מלא- ניו יורק סיטי.
מדינה- ארצות הברית, ניו יורק.
אוכלוסייה- 8,219,000 נפש בניו יורק עצמה (לא כולל מטרופולין)
אזורים- ניו יורק מחולקת לחמישה אזורים: מנהטן, קווינס, סטטן איילנד, ברונקס וברוקלין כאשר מנהטן היא הצפופה והמתוירת ביותר.
מיקום- החוף המזרחי של ארה"ב על חצי אי מרשים באגנו של נהר ההאדסון.
שעון מקומי- השעון המקומי בניו-יורק מקדים את ישראל ב-6 שעות.
עוד בנושא ארצות הברית
מוזיאון מכבי האש בניו יורקמוזיאון מכבי האש בניו יורק

מערך כיבוי האש של ניו יורק בפרט ושל אמריקה בכלל עלה לכותרות בעקבות אירועי ה-11 בספטמבר- פיגוע מגדלי התיאומים הרצחני במהלכו התנגשו שני מטוסי נוסעים במרכז הסחר העולמי בלב מנהטן והובילו לקריסתם של שני..

עוד על מוזיאון מכבי האש בניו יורק
המוזיאון לטלוויזיה ולרדיו בניו יורקהמוזיאון לטלוויזיה ולרדיו בניו יורק

המוזיאון לטלוויזיה ולרדיו (The Paley Center for Media) זוכה למקום של כבוד ממש בלב מנהטן, בשדרה החמישית הידועה בהיותה המפוארת והאליטיסטית ביותר מבין כל שדרות העיר. לא בכדי זוכה המוזיאון למקום כה נכבד..

עוד על המוזיאון לטלוויזיה ולרדיו בניו יורק


ניו יורק- קצת היסטוריה

עוד הרבה לפני שהפכה להיות "התפוח הגדול" והנוצץ של ארה"ב הייתה ניו-יורק מאוכלסת על ידי אינדיאנים שחיו בה אלפי שנים לפני הגעת האדם הלבן וגמלי הארצות במאה ה-16 של האלף הקודם.

עם הגעת החוקרים למקום ולאחר מכן מתיישבים מאירופה ובעיקר מהולנד הוחלט ששמה של ההתיישבות החדשה תהיה "ניו-אמסטרדם" ותהווה עבור המתיישבים ההולנדים בירה חלופית וחדשה לבירתם האירופאית הידועה, אותה הותירו מאחור ביציאתם אל עתידם החדש מעבר לים.

מתחילת דרכה הייתה ניו-יורק סיפור הצלחה והיא גדלה בקצב מואץ ומהיר מאוד מושכת אליה עוד ועוד מהגרים במאה ה-18 וה-19. אט אט הפכה ניו יורק למרכז העצבים של אמריקה שהלכה והתפתחה וצעדה את צעדיה הראשונים בדרך להיות מעצמת הענק של העולם המודרני כפי שאנו מכירים אותה כיום.

לצד שגשוג מבחינה כלכלית (שגם הוא ידע עליות ומורדות בעיקר בתקופת המשבר הכלכלי הגדול של שנות ה-30 ולאחר מכן בשנות ה-70 של המאה הקודמת) ניו יורק נחשבה משנות השבעים ואליך לאחת הערים העמוסות והמרכזיות בארה"ב מחד אך גם הכי פחות בטוחות, בהן רמת הפשיעה גבוהה והמסוכנות האישית היא מהגבוהות בארה"ב. עם שכונות מצוקה של שחורים כמו "הארלם" נפגעה תדמיתה של ניו יורק בצורה משמעותית.

מהפך חשוב עברה ניו יורק בימיו של ראש העיר רודולף ג'וליאני בשנות התשעים שהחזיר את הביטחון לרחובות ניו-יורק, חיזק את המשטרה המקומית, הגביר את הפיקוח והנוכחות של השוטרים ברחובות והרכבת התחתית ובכך הפך את העיר למקום שנעים להיות בו ובטוח להסתובב בו 24 שעות ביממה- כיאה לעיר כמו ניו יורק שמתנהלת ללא הפסקה 24 שעות ביממה!

מכה אנושה לביטחון האישי והלאומי ספגה ניו-יורק כאשר בבוקר ה-11 בספטמבר בשנת 2001 פגעו שני מטוסי נושאים ב"מגדלי התאומים" בהם היה מרוכז "מרכז הסחר העולמי", במסגרת התקפת טרור מאורגנת ומשולבת המתוכננת בקפדנות על ידי ארגון הטרור העולמי "אל-קעידה". הפגיעה במגדלי התאומים שאף הובילה לקריסתם וזרתה הרס רב באזור הותירה את ניו-יורק המומה ומתקשה להתאושש מההלם שפקד אותה.

בשנים שלאחר האסון, ניו יורק שיקמה עצמה ואת הביטחון האישי של אזרחיה, האבטחה בה הועלתה, שמי העיר הוגבלו לטיסה ותקנות הטיסה בה מחמירות מאי פעם. הקרעים אוחו, הפצעים הגלידו וניו-יורק שאומנם לא שוכחת את אירועי ספטמבר של שנת 2001 חזרה להיות התפוח הכי אדום, גדול ולוהט בארצות הברית.


ניו יורק – התמצאות

ניו יורק כולה ומנהטן בפרט קלה מאוד להתמצאות. על אף גודלה העצום השכילו מהנדסי מנהטן וחילקו אותה לשדרות (לאורך) המחולקות למספרים ולשמות ולרחובות (לרוחב) המחולקים אף הם למספרים.

באופן זה של מערכת "שתי וערב" ניתן מאוד בקלות להתמצא בהצלבת השדרה והרחוב בהם ממוקמים האתרים השונים. כך אם תשימו לב כל מקום או אתר בניו יורק מכווין אתכם למספרי השדרה והרחוב שהם ההצטלבות שלו במפת ניו-יורק.


הרכבת התחתית בניו-יורק "הסב-ווי" מאוד קלה ונוחה להתמצאות. מאחר ולא ניתן להיכנס אל העיר (והאמת שגם ממש לא מומלץ) ברכב פרטי כדאי מאוד להשתמש במערכת הרכבת התחתית המסועפת בה. בנוסף מאוד קל להתמצא ברכבת התחתית באמצעות מספר קווים המחולקים לצבעים שונים בהם מופיעים מספרי התחנות ומחלקים את העיר לשני חלקים Up-town ו- Down-Town. כל קו (או "צבע") מורכב מרכבת הנוסעת לאפ-טאון ולדאון-טאון בכיוון ההפוך ועל כן השליטה וההתמצאות קלה מאוד.


ניו יורק- איפה ישנים?

איפה לישון זו ממש לא בעיה בניו-יורק מיטב רשתות המלונות השכילו כבר לפני שנים רבות להקים מלונות פאר ויוקרה במקומות המרכזיים ביותר בעיר. הבעיה בניו-יורק היא "כמה עולה לישון"... מלונות היוקרה כמו גם מלונות והוסטלים זולים במרכז העיר יעלו הון עתק עבור דמי לינה ללילה (אפילו ללא ארוחת בוקר). ככל שתתרחקו ממרכז העיר ותלונו בפרברי העיר כך יקטנו משמעותית הוצאות הלינה שלכם (שעדיין יהיו גבוהות בהרבה מהממוצע) ההמלצה הטובה ביותר עבור מי שרוצה לחסוך ולצמצם את עלויות הלינה היא לישון בפרברי העיר באזורים מרוחקים אליהם מגיע קו סאב-ווי (רכבת תחתית) או אפילו בניו-ג'רזי אליה מגיעה רכבת ובמחיר של נסיעה אל העיר בבוקר ובחזרה ממנה למלון בערב לצמצם משמעותית את עלויות הלינה.


ניו יורק- מה לראות ומה לעשות?

ניו יורק עשירה באתרי תיירות, תרבות ומורשת אמריקאית. כיאה לאחת הערים הגדולות והמפורסמות בעולם מאגדת ניו-יורק בתוכה עשרות אטרקציות ואתרי תיירות שהן "חובה" לכל תייר המבקר בעיר בפרט ובארצות הברית בכלל.

ניו יורק מציעה למבקר בה אתרי תיירות רבים, מוזיאונים, אטרקציות, מבנים ייחודיים, מרכזי בילוי, מופעים והצגות, כל אלה יוצרים תשבץ מרהיב שמהווה את הייחודיות והקסם והוא זה שהופך את ניו-יורק לאחת הערים המדהימות בעולם.


אז איפה כדאי לבקר?

כיכר ה"טיימס סקוור" כיכר הטיימס סקוור המפורסמת הממוקמת בשדרה השביעית של העיר היא אחת הכיכרות היפות והמפורסמות בעולם. מוקפת מכל עבריה בגורדי שחקים עליהם עשרות שלטי ניאון ומסכי פלזמה בגודל ענק של פרסומות ענקיות ממיטב המפרסמים הגדולים בעולם. הכיכר היא אחת המראות המרהיבים של העולם המודרני. כיכר ה"טיימס סקוור" מוארת בכל שעות היום באור יקרות של השלטים הזורחים סביבה עד שלעיתים לא ניתן לשים לב אם יום או לילה בטיימס סקוור. והאמת שהדבר לא משנה כל כך כי הכיכר תהיה עמוסה באנשים מכל עבריה בכל שעות היממה!

מומלץ במיוחד לבקר בכיכר הטיימס סקוור בליל השנה החדשה (31 בדצמבר) אז נערך בה אחד הטקסים הגדולים בעולם לקבלת השנה החדשה עם ירידתו של התפוח הענק מהמגדל המרכזי של הכיכר לקול צהלתם של אלפי בני האדם המתגודדים בה מידי שנה.


ה"אמפייר סטייט בלידינג" בניין "האמפייר סטייט בלידינג" הינו אחד מסמליה המובהקים של ניו-יורק, נשאר הבניין הגבוה ביותר בניו-יורק והובלט ביותר בשמי הרקיע של מנהטן בייחוד מאז העדרם של מגדלי התאומים. הבניין שנישא לגובה של 102 קומות ו- 436 מטר נמצא בפינת השדרה ה-5 עם רחוב 34 ומאפשר נקודת תצפית מרהיבה על כל מנהטן וניו-יורק מגובה רב. האמריקאים כבר מזמן זיהו את הפוטנציאל הטמון בתצפית מסוג זה ועל כן העלייה למגדל כרוכה בתשלום ובהמתנה בתור (לעיתים ארוך מאוד בשל הבידוק הביטחוני הקפדני מאז אירועי ה-11 בספטמבר) מומלץ להגיע בשעות לא עמוסות במיוחד ואף לנסות ולעלות למגדל ולחזות בשקיעה מקומת התצפית.


פסל החירות פסל החירות הינו אחד מסמליה המובהקים של אמריקה כ"ארץ האפשרויות הבלי מוגבלות" ושל ניו יורק אשר ניתן לאמריקאים כמתנה מצרפת. הפסל נישא לגובה של כ- 45 מטר וממוקם בדרום מנהטן באי בלב הנמל של ניו-יורק ליד רובע הסטטן-איילנד שאף הוא אי ירוק בים. אל הפסל ניתן להגיע בעזרת סירות שיוצאות להפלגה אליו ובחזרה בשעות קבועות לאורך היום. ההפלגה לפסל החירות וחזרה למרבה הפלא היא בחינם! והיא אחת האטרקציות הבודדות בניו-יורק עליה לא תצטרכו לשלם כסף. הטיפוס לפסל החירות אפשרי גם הוא בעזרת טיפוס סיזיפי ומתיש, יש לציין של 350 מדרגות עד למעלה הכתר. החוויה מוטלת בספק בשל הצפיפות הרבה כמו גם אורך ההפלגה שאורכת מספר שעות בשל מהירותה האיטית של הסירה. רבים התיירים שמתספקים בלצלם את הפסל מקו החוף לאורך דרומה של מנהטן.


ברודווי ברודווי הוא למעשה שמה הרשמי של השדרה ה-7 של ניו-יורק אך ברודווי הפכה כבר שם נרדף לתעשיית המחזמרים והתיאטראות המרשימים של מנהטן וניו-יורק בהם מועלות ההצגות ומחזות הזמר המרהיבים והגרנדיוזיים ביותר בעולם. לאורך השדרה פזורים עשרות תיאטראות המציגים את מיטב מחזות הזמר ולא ניתן להיות בניו-יורק מבלי לצפות לפחות בהצגה אחת. ההצגות קבועות ומתקיימות מידי יום (לפעמיים גם פעמיים ביום) בתיאטראות קבועים. אל תתפתו לקנות כרטיסים במחיר מופקע בקופות התיאטראות או להזמין מראש באינטרנט. בכיכר הטיים סקוור (המצוי אף הוא בשדרה השביעית) יש קופת "כרטיסי הרגע האחרון" בה ניתן לקנות כרטיסים להצגות היומיות במחיר מוזל. מומלץ להגיע בבוקרו של היום בו תכננתם לצפות בהצגה אל הטיים-סקוור ולקנות כרטיסים ובכך לחסוך כסף רב.


סנטרל פארק הסנטרל פארק הוא הריאה הירוקה של ניו-יורק. האדריכלים של העיר השכילו לשלב בעיר הצפופה והעמוסה ביותר בעולם גם פארק אחד ענק ומרהיב שמהווה "אי של שפיות" בעיר הכי מטורפת ורועשת בעולם. הסנטרל פארק הממוקם בצפון העיר ומתפרש על 3370 דונם משמש לתושבים רבים בעיר נקודת מפלט של שקט מכל עמל היום. הפארק מלא במדשאות, צמחייה ועצים אשר בתקופת השלכת מרהיבים ביופיים. בלב הפארק יש גן חיות, שטחי החלקה לרולר בליידס וגני משחקים לילדים. מומלץ לשכור אופניים בחנויות ההשכרה שממוקמות באזור ולצאת לטיול אופניים בפארק המרהיב. אין ספק שזו חוויה שונה מאוד בהוואי הניו-יורקי ההומה.


השדרה החמישית השדרה החמישית רכשה לעצמה שם והפכה למותג בפני עצמה. חנויות רבות ברחבי העולם ורשתות אופנה קוראות לעצמן "השדרה החמישית" על שמה של השדרה המפורסמת בניו-יורק בה ניתן לראות את מיטב חנויות מעצבי האופנה הגדולים בעולם. אל תשלו את עצמכם שתוכלו לקנו כאן משהו אבל תוכלו להתרשם מענקי האופנה בעולם מרוכזים במקום אחד.


המוזיאונים של ניו-יורק בניו-יורק מצויים מספר מוזיאונים מרשימים מאוד, רובם מרוכזים בשדרה החמישית והשישית משני צידיו של הסנטרל פארק. ניתן למצוא בניהם את המוזיאונים המובילים בעולם בתחום האומנות המודרנית ומוזיאון הטבע המרהיב. כמו כן ברחבי ניו-יורק פזורים עוד עשרות מוזיאונים העוסקים בכל תחומי התרבות, האומנות וההיסטוריה ביניהם מוזיאון לזכר השואה, מוזיאון ההיסטוריה היהודית, מוזיאון הסקס, מוזיאון פסנתרים ועוד... המוזיאונים המגוונים של ניו-יורק יכולים בהחלט להוות אטרקציה חלופית לסיבוב קניות שהתקלקל עקב מזג אוויר קר או גשום.


"הגראנד-זירו"- מקום קריסת מגדלי התאומים "הגראנד זירו" נותר כעדות אילמת לאסון הנורא שפקד את ניו-יורק עם קריסתם של מגדלי התאומים בחודש ספטמבר בשנת 2001 לאחר התנגשות מטוסי הנוסעים במרכז הסחר העולמי. האמריקאים עדיין חלוקים בדעתם על אופי ההנצחה הראוי, ועבודות הכשרת השטח החלו רק באחרונה. כיום המקום נמצא בעבודות אך ניתן בעיקר להתרשם מן "הכלום" החלל העצום שנפער בשמי ניו יורק במקום שפעם עמדו שני מגדלי הענק שהיו מזוהים כל כך עם קו הרקיע של ניו יורק. בסמוך קיימת אנדרטה זמנית לקורבנות האסון ומוזיאון הכבאים של העיר שם מתועדת המורשת של אלו שחירפו נפשם על מנת לחלץ ניצולים מתוך הבניין הבוער.


וול-סטריט בניין הבורסה הגדולה והחשובה בעולם ממוקמת בדרום העיר ברובע העסקים שלה לא הרחק מאזור ה"גראנד זירו" מקום קריסתם של "מגדלי התאומים"- מרכז הסחר העולמי. בשעות הביקור ניתן להיכנס למבנה לעלות לאחת הקומות העליונות של "יציע האורחים" הצופות על "היכל התהילה" בו מתרחשת פעילות המסחר האינטנסיבית ולראות איך המניות בהם אתם מושקעים עולות ויורדות. הסתכלו על הצמחייה מסביב- יש הטוענים שבאזור הוול-סטריט הכסף כן צומח על העצים.


בניין האו"ם – האומות המאוחדות בניין האו"ם, האומות המאוחדות, ממוקם אף הוא בניו-יורק ובו יושבים נציגים של כל אומות העולם. בניין האו"ם בשל חשיבותו הדיפלומטית הכלל עולמית מאובטח מאוד וניתן לצפות בו רק מבחוץ. קומפלקס האומות המאוחדות מכיל מספר בניינים הנישאים לגובה רב ועל מקומו של הבניין על אדמת ארה"ב במנהטן הוא נחשב לאדמה ניטראלית ועל כן חוקת ארצות הברית אינה חלה על השגרירים והדיפלומטים הפועלים במתחם שכן חלקם ממדינות שאינם בקשרים דיפלומטיים עם ארצות הברית ואף אויבותיה.


שכונות המהגרים: "צ'יינה טאון" , "ליטל איטלי" (איטליה הקטנה) שכונות המהגרים של ניו-יורק הפכו כבר מזמן לאטרקציה תיירותית ולא רק לריכוז בו חיים הרבה מהגרים מאותו מוצא אתני. רחובות צ'יינה טאון עמוסים במסעדות סיניות, עסקים סינים שמוכרים מכל הבא ליד בזיל הזול ומספקות לתייר בניו-יורק מעין "קפיצה" לסיבוב קצר בבייג'ינג ובכך בכרטיס אחד תוכלו לבקר גם בניו יורק וגם בסין..

"ליטל איטלי" היא האזור הקרוי על שם המהגרים הרבים שהגיעו אליו מאזור איטליה במאות הקודמות. כיום המקום הוא אזור בילוי מועדף בערבים על התיירים הצעירים יותר של ניו-יורק, יש בו מסעדות איטלקיות יפות ופאבים נהדרים.


הסוהו- רחוב "שינקין" של ניו יורק. הסוהו המצוי הדרום העיר הוא שכונה שהצליחה למתג עצמה משנות השישים של המאה הקודמת כאזור הצעירים וההיפים של ניו-יורק. מה שהתחיל בתור שכונת עוני אליה עברו כל "ההיפים" של שנות השישים והשבעים מאחר ולא היה להם כסף הפך במרוצת הימים לאחד האזורים הצבעוניים והמגניבים של העיר. עשרות גלריות לאומנות, בתי מלאכה ואופנה צעירה מציעים את מלאכתם ומוצריהם בגלריות צבעוניות. סגנון החיים צעיר קצבי ומלא חיוניות צעירה- ממש כמו ברחוב שיינקין בת אביב... (או לפחות דומה..)

לחצו כאן לפרטים נוספים לגבי טיסות לניו יורק

ניו יורק - נושאים קשורים

מוזיאון מכבי האש, ניו יורק מוזיאון מכבי האש בניו יורק

מערך כיבוי האש של ניו יורק בפרט ושל אמריקה בכלל עלה לכותרות בעקבות אירועי ה-11 בספטמבר- פיגוע מגדלי התיאומים הרצחני במהלכו התנגשו שני מטוסי נוסעים במרכז הסחר העולמי בלב מנהטן והובילו לקריסתם של שני מגדלי הענק שהיו חלק בלתי נפרד מקו הרקיע של ניו יורק. אנשי כיבוש האש מתחנת מכבי האש של ניו יורק הפכו בין לילה לגיבורים באל כורחם. בעוז ליבם ורוחם חילצו המוני ניצולים מתוך ההריסות ואף חרפו את נפשם על מנת לנסות ולכות את האש...

המוזיאון לטלוויזיה ולרדיו, ניו יורק המוזיאון לטלוויזיה ולרדיו בניו יורק

המוזיאון לטלוויזיה ולרדיו (The Paley Center for Media) זוכה למקום של כבוד ממש בלב מנהטן, בשדרה החמישית הידועה בהיותה המפוארת והאליטיסטית ביותר מבין כל שדרות העיר. לא בכדי זוכה המוזיאון למקום כה נכבד ויש הרואים בכך מעין אלגוריה למעמדם של הרדיו ולימים הטלוויזיה בלב ליבה של התרבות האמריקאית הפופולארית. אין עוררין על כך שהרדיו והטלוויזיה כבשו את לב הצופים האמריקאים מהרגע שהגיחו לתודעה הציבורית: הרדיו במאה ה-19 והטלוויזיה..

מוזיאון השעווה מאדאם טוסו, ניו יורק מדאם טוסו בניו יורק

מוזיאון השעווה של מאדאם טוסו (Madame Tussaud's New York Wax Museum) מזוהה בדרך כלל עם לונדון והמורשת האנגלית. אכן הסניף הראשון של המוזיאון הוקם בלונדון והוא נחשב היום כאחת האטרקציות מרכזיות לביקור בעיר הבירה של הממלכה המאוחדת, עם זאת ברוב השנים התרחב מפעל "מאדאם טוסו" וכיום יש לא מעט סניפים מקבילים אשר איכותם אינה נופלת מהמוזיאון המקורי, הממוקמות במספר ערים ובירות בעולם. הסניף של מאדאם טוסו בניו יורק,..

טיימס סקוור, מנהטן, ניו-יורק - Times Square טיימס סקוור

כיכר הטיימס היא ללא ספק אחת האטרקציות המרכזיות והחשובות ביותר במנהטן בפרט ובניו-בכלל. יש הטוענים שהטיימס סקוור הוא סימן ההיכר החשוב ביותר של ניו-יורק ועל כן אף תייר לא יכול להרשות לעצמו לפספס את אחת מפנינות התיירות החשובות ביותר בעת הביקור במנהטן ובכלל אם חושבים על זה כל החיים הניו-יורקים עוטפים ומתנהלים סביב הטיימס סקוור. התייר הממוצע יחלוף בכיכר הטיימס לפחות פעם אם לא פעמיים ביום. אם בטעות לא הזדמנתם במהלך שהותכם במנהטן לטיימס..

מוזיאון המומה לאומנות מודרנית, ניו יורק מוזיאון המומה

מוזיאון ה"מומה" (MoMa) הוא אחת מגולות הכותרת של המוזיאונים לאומנות הממוקמים בניו יורק. עם מקום מעולה ממש בלב מנהטן כובש המוזיאון לאומנות מודרנית (Museum Of Modern Art) את ראש מצעד המוזיאונים הפופולאריים של מנהטן. גם מי שאינו חובב של אומנות מודרנית או של תרבות גבוהה בכלל יוכל למצוא במומה את מבוקשו ויוכל להתלהב. לצד יצירות פוסט מודרניסטיות מופשטות שקצת קשה להתחבר ולהבין יש במוזיאון גם לא מעט יצירות אומנות..

המוזיאון האמריקאי להיסטוריה של הטבע , ניו יורק המוזיאון האמריקאי להיסטוריה של הטבע בניו יורק

אחד המוזיאונים הפופולאריים ביותר בניו יורק המצוי בשדרת המוזיאונים הנמצאת בסמוך לסנטרל פארק הוא המוזיאון האמריקאי להיסטוריה של הטבע (American Museum of Natural History) או בשמו התמציתי והקצר: "מוזיאון הטבע". המוזיאון הוא אחד המוזיאונים הוותיקים בעיר והוקם כבר לפני למעלה מ-125 שנים. מאז הקמתו נחשב במוסד מחקרי מוביל בתחום חקר ההיסטוריה של הטבע במגוון תחומים כמו ביולוגיה, זואולוגיה חקר האבולוציה, גיאולוגיה, אסטרונומיה..

מנהטן, ניו-יורק (ארצות הברית) – Manhattan מנהטן

מנהטן ארץ האפשרויות הבלתי מגובלות של ניו-יורק היא האזור השוקק ביותר של העיר השוקקת ביותר של ארצות הברית. אזור מנהטן הוא מרכז תרבותי, כלכלי, מדיני ודיפלומטי המאגד תחתיו עשרות רבות של אטרקציות תיירותיות, תרבויות ובידוריות לכל המשפחה מצעירים ועד מבוגרים יוכלו "לטעום" את טעמה של אחת הערים המדהימות ביותר בעולם! מנהטן – כרטיס ביקור שם: מנהטן עיר: ניו-יורק מדינה: ארצות..

מוזיאון גוגנהיים, ניו יורק מוזיאון גוגנהיים

מוזיאון גוגנהיים (Guggenheim Museum), הוא אחד המוזיאונים הפופולאריים בניו יורק פחות בגלל יצירות האומנות שבו (על אף שמביני העניין יאמרו שגם יצירות האומנות נפלאות) ויותר בשל עיצובו הארכיטקטוני הייחודי של המוזיאון, אותו ממש לא ניתן לפספס למרחקו. המוזיאון מעוצב בצורה חיצונית במעין מבנה ייחודי ולולייני במיוחד שיש המדמים אותו למעין "גבעה הפוכה" או "כוס תה" הפך ברבות השנים להיות אחד המבנים המרתקים ומושכי..

מוזיאון המטרופוליטן, ניו יורק מוזיאון המטרופולין

מוזיאון מטרופולין לאומנות בניו יורק (Metropolitan Museum of Art) הוא אחד המוזיאונים הגדולים ופופולאריים ביותר בקרב תיירים בניו יורק. המוזיאון אשר נפתח בשלהי המאה ה-19 (שנת 1872 אם נדייק) מכיל תערוכות רבות ומגוונות ואוצר בתוכו מעל 3 מליון מוצגים שונים ומיוחדים בשלל נושאים כמו: אוסף מומיות מיוחד, אוסף של יצירות אומנות, אוסף של עיצובי אופנה, יצירות מתחלפות, מוצגים ארכיאולוגיים בעלי ערך היסטורי ועוד. המוזיאון כל כך עצום..

ברוקלין, ניו יורק (ארצות הברית) - Brooklyn ברוקלין

ברוקלין- לא לדתיים בלבד. רבים מאיתנו משייכים את ברוקלין עם יהודים לובשי שחורים עמוסי שטריימלים פאות וציציות. אכן ברוקלין היא אחד המרכזים היהודיים החשובים של קהילת יהודי ארצות הברית ומכילה מאות אלפי יהודים חרדיים המרוכזים בה במספר שכונות, אך ברוקלין היא גם אחד מרובעיה העמוסים והשוקקים של העיר ניו יורק. התיירים שנוהגים לראות את ניו יורק כמתחילה ומסתיימת במנהטן שוכחים את האזורים האחרים של העיר המלאים באטרקציות, חוויות, טעמים..

ג'רזי גארדן - Jersey Gardens Outlet Mall ג'רזי גארדן

אם הגעתם לאזור ניו יורק ואחת מתוכניותיכם (או תוכניותיכן יש לומר...) היא קניות כנראה שקניון האווטלט הענק "ג'רזי גארדן" הוא בדיוק המענה לכל חלומותיכם הכמוסים. הקניון הענק המתפרש על פני שטח עצום ושני מפלסים הוא קניון פטור ממע"מ המצוי ברובע אליזבת' בניו ג'רזי אשר יתרונו המרכזי הוא בקרבתו הרבה לשדה התעופה ניו-ארק ולניו יורק סיטי ומרכז מנהטן. קניון האווטלט של ג'רזי גארדנס נחשב לגדול ביותר בניו ג'רזי..

קווינס, ניו יורק (ארצות הברית) – Queens קווינס

קווינס הרובע הגדול ביותר מבחינת שטח של העיר ניו יורק זוכה ליחס אפרורי מצד התיירים, רבים מוצאים בו אזור נוח וזול יחסית ללון בדרכם אל מנהטן רובע השעשועים והבילויים של ניו יורק, אך אם תביטו בעיון סביבכם תוכלו למצוא גם בקווינס לא מעט אתרים ונקודות חן הראויות לביקור- כאלו שיהפכו את הביקור שלכם בניו יורק לשונה מעניין ומגוון הרבה יותר. קווינס – כרטיס ביקור שם: קווינס עיר: ניו יורק מדינה: ארצות..

ניו ג'רזי, ארצות הברית – New Jersey ניו ג'רזי

ניו ג'רזי – כרטיס ביקור שם: ניו ג'רזי עיר בירה: טרנטון העיר הגדולה ביותר: ניו ארק פדרציה: ארצות הברית שטח: 22,608 קמ"ר אוכלוסייה: 8,414,000 נפש מטבע: דולר אמריקאי שפה: אנגלית ניו ג'רזי – מידע כללי ניו ג'רזי היא המדינה השלישית שנכנסה לאיחוד הפדראלי של ארצות הברית, היא אחת המדינות הקטנות בשטחן אך הגדולות באוכלוסייתן בארצות הברית מה שעושה אותה..

אטלנטיק סיטי, ניו ג'רזי (ארצות הברית)- Atlantic City אטלנטיק סיטי

עוד בראשיתה של המאה ה-19 יזמים מקומיים זיהו את הפוטנציאל של המקום. בעלי החזון ראו בו את לאס ווגאס של החוף המזרחי והחלו לעמול על הקמת רצועת חוף מרהיבה עמוסה בבתי מלון ובתי קזינו לתפארת. כיום אטלנטיק סיטי היא אחת הערים התיירותיות ביותר במדינת ניו ג'רזי ובחוף המזרחי. מלאה באטרקציות בידור לכל המשפחה. עיר בילויים והימורים יוקרתית שמהווה ה"אחות הקטנה" ונציגתה של לאס ווגאס המפוארת בחוף המזרחי. אטלנטיק סיטי..

פעמון החירות, פילדלפיה (ארצות הברית) – The Liberty Bell, Philadelphia פעמון החירות

אחד מסמליה החשובים של האומה האמריקאית זכה לאחר יותר מ-200 שנה למשכן קבע מכובד בהיכל התואם את מידותיו בעיר פילדלפיה שם צלצל לראשונה ושם הכריז על כינוס ההמונים להכרזת עצמאותה של ארצות הברית. ברבות השנים נסדק הפעמון ואינו יכול לצלצל עוד, כיום הוא היה ונותר סמל לאומות העולם לחופש, שוויון הזדמנויות, תקווה לצדק חברתי ולחירות. פעמון החירות - מידע כללי פעמון החירות המכונה גם פעמון הדרור הוא אחד מסמליה החשובים ביותר של..

פילדלפיה, ארצות הברית – Philadelphia פילדלפיה

פילדלפיה היא בירתה הראשונה של ארצות הברית, אחת הערים החשובות ששמה נקשר בהכרזת העצמאות של הפדרציה החזקה בעולם לא שוכחת את מיקומה ותפקידה בהיסטוריה האמריקאית וטורחת להזכיר זאת לכל מי שכף רגלו דורכת בתחומה. העיר שמילות המפתח בה הן "עצמאות", "חוקה" ו"אמריקה" חיה את ימי הכרזת העצמאות של ארצות הברית במאה ה-18 כאילו היו ממש אתמול! פילדלפיה – כרטיס ביקור שם: פילדלפיה מדינה:..

חנות המפעל של צבעי קריולה, איסטון ארצות הברית צבעי קריולה

מי לא שמע ומי לא מכיר את צבעי קריולה, הצבעים הטובים והמפורסמים ביותר בעולם מזה עשרות שנים. אם הרחוק היו רק צבעים קלאסיים (כאלו שמציירים על נייר) כיום תאגיד הענק של צבעי קריולה מונה עשרות רבות של מוצרים וצבעים מגוונים איתם ניתן לצייר על דפים, על חולצות, על שטחים ואפילו על הקירות. הייחודיות של צבעי קריולה הוא בהיותם בלתי רעילים ורחיצים- כך תוכלו לתת לילדכם לצייר בהנאה רבה ובסופו של יום תוכלו לרחוץ בקלות את כל כתמי הצבע מהבגדים,..

מפעל הגלידה של גלידת בן אנד ג'ריס, וורמונט בן אנד ג'ריס

בן אנד ג'ריס – מידע כללי מי לא מכיר את מותג הגלידה המעולה בן אנד ג'ריס? הוא כנראה אחד מתאגידי הגלידות הגדולים ביותר בעולם שמיוצר במדינות רבות, ומרכזו כמו גם המפעל המקורי מצוי במדינת וורמונט שבארצות הברית. תחילת דרכה בשנות השבעים אז שני חברים בן כהן וג'רי גרינפילד למדו קורס של הכנת גלידות בהתכתבות. בהשקעה ראשונית ולאחר סיום הקורס הקימו דוכן גלידה קטן בעיר ברלינגטון במדינת וורמונט. הם החלו להצליח ושם נודע..

עולם השוקולד של הרשי, פילדלפיה – Hershey's Chocolate World הרשי

ממש כמו בשירו של יונתן גפן על מפעל השוקולדים של "עלית" ("בסוף רמת גן יש מקום מיוחד שם אפשר לעמוד ולהריח שוקולד...") גם בעיירה המנומנמת הרשי (Hershey) הממוקמת במטרופולין של פילדלפיה במדינת פנסילבניה ארצות הברית אפשר לעמוד ולהריח שוקולד. עולם השוקולד של הרשי – מידע כללי השוקולד של הרשי הוא השוקולד האהוב והנמכר ביותר בארצות הברית. מדובר במפעל שוקולדים כפרי וקטן שהחל לשווק שוקולדים כבר לפני..

הריסבורג, פנסליבניה (ארצות הברית) הריסבורג

הרסיבורג – כרטיס ביקור שם: הריסבורג מדינה: פנסילבניה פדרציה: ארצות הברית אוכלוסיה: 47,200 נפש מטבע: דולר אמריקאי שפה: אנגלית הריסבורג – מידע כללי העיר הריסבורג היא לא עיר גדולה במיוחד, היא מדורגת כתשיעית בגודלה במדינת פנסילבניה ועם זאת היא זוכה לתואר בירת מדינת פנסילבניה. על אף שהעיר אינה תיירותית במיוחד ואינה מלאה באטרקציות תיירות יש בה לא מעט מרכזי בילוי שהיו הולמים עיר..

©2018 www.tripo.co.il    טיולים    אודות האתר    צור קשר    תקנון